Týmy

Mladší žáci Starší žáci Dorost Extraliga

Černoškova filozofie pokračuje

29.08.2011 | V Rakovníku v areálu Cafex se hrál SYNOTTIP TOUR, mistrovství české republiky družstev staršího žactva a opět se vše odvíjelo jakoby podle stejného scénáře, opět mělo finále stejné obsazení, do závěrečného duelu se dostaly týmy TK AGROFERT Prostějov a pražská Sparta. Znovu si připomeňme, že na obou stranách finálového duelu stála Černoškova klubová filozofie, která je dvacet let prosazovaná na Hané a už druhou sezonu přináší dokonalé výsledky i sparťanským mládežnickým týmům ve Stromovce.

Na MČ staršího žactva šest medailí

29.08.2011 | Starší žáci bojovali mistrovství ČR jednotlivců ve Frýdlantu nad Ostravicí, dívky v Jablonci nad Nisou a prostějovské mládí na těchto šampionátech získalo šest medailí a mohlo jich být ještě víc - pro zranění nestartovali ve dvouhře velcí favorité Dominik Starý a Miroslav Chyba, ten navíc vzdal soutěž ve čtyřhře ve čtvrtfinále. Přesto Petr Hájek a Jan Pobořil vyhráli titul ve čtyřhře, ve finále přehráli pár Hrubý (Severočeská tenisová), Šimek (Sparta Praha), Pobořil se probojoval do semifinále dvouhry, dál ho nepustil Orlita (TK SK Zlín).

Český tým ve finále Fed Cupu!

20.04.2011 | Po třiadvaceti letech má náš tenis opět zastoupení ve finále Fed Cupu, rozhodlo o tom vítězství výběru Petra Pály v Charleroi nad Belgií. Základy k úspěchu dala Petra Kvitová, která byla v obou dvouhrách úspěšná, postupový bod vybojovala ve čtyřhře dvojice Iveta Benešová - Barbora Záhlavová-Strýcová. Petra je v současné době klíčovou hráčkou českého fedcupové reprezentace, ona sama říká - "jsme především tým. Neřekla bych, že jsem klíčová, hraje celé družstvo. Ale je pravda, že jsem se Slovenkami i Belgičankami dvakrát vyhrála... Určitě mi to dodá sebedůvěru do dalších zápasů," říká skromně.

Devět medailí na halovém M ČR mladšího žactva

07.02.2011 | Mladší žáci TK AGROFERT bojovali o mistrovské tituly na pražské Spartě a na Hanou přivezli tři medaile. Ve čtyřhře získala titul dvojice Patrik Rikl (TK Sparta Praha), Lukáš Šmíd (TK AGROFERT). Jan Lenoch se probojoval do semifinále dvouhry a čtyřhry. Ve dvouhře nestačil na Macháče z pražské Sparty, podlehl mu 2:6, 3:6, ve čtyřhře spolu s Dubským (TK NERIDÉ) prohráli s pozdějšími vítězi - párek Rikl, Šmíd 4:6, 5:7. Mladší žákyně z TK AGROFERT vybojovaly z Rožnova šest medailí. Anna Slováková vyhrála čtyřhru s Markétou Vondroušovou (I. ČLTK Praha) a s deblovou partnerkou prohrála ve finále dvouhry 4:6, 2:6. Prostějovský pár Kilnarová, Pantůčková se probojoval do finále čtyřhry. Pantůčková v semifinále dvouhry podlehla právě Slovákové a Bolfová byla spolu s pelhřimovskou Kynčlovou v semifinále čtyřhry.

Prostějovské tenistky kralovaly ve Fed Cupu!

07.02.2011 | Potřetí v řadě se český fedcupový tým probojoval mezi čtyři nejlepší týmy na světě - do semifinále Fed Cupu, v bratislavské Sibamac Aréně přehrál výběr Slovenska počtvrté za sebou! O úspěchu týmu nehrajícího kapitána Petra Pály rozhodly Petra Kvitová a Lucie Šafářová (obě TK AGROFETRT Prostějov) již po třech dvouhrách! V prvním zápase přehrála Šafářová slovenskou jedničku Danielu Hantuchovou 7:5, 6:1, pak Petra Kvitová doslova vyhnala z kurtu Dominiku Cibulkovou 6:2, 6:3. V neděli přidala Petra třetí vítězný bod, Hantuchovou porazila 6:4, 6:2. Za rozhodnutého stavu Šafářová své druhé vystoupení s Čepelovou nedohrála, před turnajem v Paříži nechtěla riskovat zhoršení stehenního stavu. V závěrečné čtyřhře po nepřesvědčivém výkonu podlehl pár Peschkeová - Záhlavová-Strýcová nadšeně bojující dvojici Čepelová - Rybáriková.

TK Prostějov kraloval mistrovství ČR dorostu

26.09.2010 | Mistrovství ČR dorosteneckých týmů zcela přesvědčivě vyhrál TK AGROFERT Prostějov, který celou soutěží prošel ke zlatým medailím naprosto přesvědčivě. Cestu na republikový šampionát mu otevřelo vyzývací finále Jihomoravského tenisového svazu, ve kterém prostějovští dorostenci porazili TC Brno 8:1.