TK Prostějov kraloval mistrovství ČR dorostu

26.09.2010 | Mistrovství ČR dorosteneckých týmů zcela přesvědčivě vyhrál TK AGROFERT Prostějov, který celou soutěží prošel ke zlatým medailím naprosto přesvědčivě. Cestu na republikový šampionát mu otevřelo vyzývací finále Jihomoravského tenisového svazu, ve kterém prostějovští dorostenci porazili TC Brno 8:1.

Na mistrovství, které se konalo na dvorcích pražské Sparty ve Stromovce, porazil v prvním kole TK AGROFERT pražskou Spartu 6:2, ve druhém tým Severočeská tenisová 7:2 a ve finále jasně TK NERIDÉ 6:0. Středočeský celek však překvapivě, ale zaslouženě v semifinále přehrál jednoho z největších favoritů I. ČLTK 5:4, když v rozhodující čtyřhře přehráli Brenk se Strnadem štvanický pár Kunčík, Mojha 7:5, 6:7. 7:5. Velkým překvapením byly také výkony dívek TK NERIDÉ, Allertová porazila jasně Kristýnu Plíškovou a ve čtyřhře Allertová se Závodskou přehrály Kristýnu Plíškovou a Rohanovou. Kdo očekával po překvapivém vítězství boj o dorostenecký titul mistra ČR, ten byl zklamán, výsledek finále byl naprosto jednoznačný – 6:0!
Jakou sestavu  měli kapitáni Jaroslav Machovský ml. a Patrik Navara k dispozici?  Jiří Veselý, Filip Horanský, Robert Rumler, Tomáš Prokop, Jan Hradský, Adam Pavlásek, Marek Jaloviec, Ivan Kocourek
Tereza Smitková, Diana Šumová, Dana Machálková  a Klára Kopřivová.
TK AGROFERT Prostějov – TK NERIDÉ 6:0, Veselý – Salaba 7:6, 6:3, Horanský – Krickovič 6:3, 6:3, Smitková – Allertová 6:0, 7:5, Šumová – Závodská 7:5, 6:4, Rumler – Strnad 5:7, 6:1, 3:0 skr., Prokop – Brtnický 6:4, 6:2.