Černoškova filozofie pokračuje

29.08.2011 | V Rakovníku v areálu Cafex se hrál SYNOTTIP TOUR, mistrovství české republiky družstev staršího žactva a opět se vše odvíjelo jakoby podle stejného scénáře, opět mělo finále stejné obsazení, do závěrečného duelu se dostaly týmy TK AGROFERT Prostějov a pražská Sparta. Znovu si připomeňme, že na obou stranách finálového duelu stála Černoškova klubová filozofie, která je dvacet let prosazovaná na Hané a už druhou sezonu přináší dokonalé výsledky i sparťanským mládežnickým týmům ve Stromovce.

Ve čtvrtfinále porazil TK AGROFERT Prostějov  Severočeskou tenisovou zcela přesvědčivě 7:0, poražení získali jeden jediný set, TK DEZA Valašské Meziříčí Lokomotivu Plzeň 6:0, TK Sparta Praha přehrála TK NERIDÉ 8:1 a I. ČLTK Praha těsně TK SK Zlín 5:4. Stejným výsledky 7:2 skončily zápasy, které rozhodly o finalistech – TK AGROFERT Prostějov  vyřadil ze hry o zlaté medaile starší žactvo I. ČLTK a TK Sparta Praha nepustila dál tým TK DEZA Valašské Meziříčí. V zápase o 3. místo vyhrál celek I. ČLTK nad TK DEZA Valašské Meziříčí 5:4, o 5. místo tým TK NERIDÉ porazil SK Zlín 6:3 a Lokomotiva Plzeň odsoudila na poslední osmé místo tým Severočeské tenisové 6:3.

Ve finále vyhrál TK AGROFERT nad Spartou Praha 5:3. Dominik Starý nastoupil k finále ne úplně zdravý, na prostějovském MS do 14 let musel odstoupit kvůli zranění břišního svalu, sestava se ale jeho účastí ve finále mistrovství republiky posunula a byli to starší žáci Pobořil, Hájek, Orlita a v deblu s Pobořilem také Starý, kteří rozhodli o pěti mistrovských bodech. Velice kvalitní výkony odvedla ve finálové skupině SYNOTTIP Tour o rok mladší Tereza Kolářová (1998), která tak potvrdila, že její nedávné vítězství na šampionátu jednotlivců nebylo náhodné.

Finále: TK AGROFERT Prostějov – TK Sparta Praha 5:3, Starý – Krstev 3:6, 2:6, Pobořil – Hrubý 6:4, 6:0, Bencicová – Komardinaová 6:0, 2:6, 6:7, Kolářová – Žovincová 6:7, 3:6, Hájek – Motl 6:2, 6:4, Orlita – Rikl 6:1, 6:1, Starý, Pobořil – Krstev, Šimek 6:4, 6:4, Hájek, Orlita – Hrubý, Motl 6:3, 6:1.