Petra Kvitová

Lucie Šafářová

Tereza Smitková

Petra Kvitová vyhrála Turnaj mistryň

31.10.2011 | Petra pokračuje ve své snové sezoně, při své premiéře vyhrála tenisový Turnaj mistryň ? TEB BNP Paribas WTA Championships Final. Ve finále v Istanbulu porazila wimbledonská vítězka Bělorusku Viktorii Azarenkovou po třísetové bitvě 7:5, 4:6 a 6:3. Ve světovém žebříčku se poprvé v kariéře posunula na druhé místo na světě! Petra Kvitová získala letos už šestý turnajový titul, což v sezoně dokázala pouze Carolina Wozniacká. Kvitová se po Američance Sereně Williamsové a Rusce Marii Šarapovové stala třetí debutantkou v historii Turnaje mistryň, která Masters vyhrála.

Kvitová po Istanbulu světovou dvojkou

31.10.2011 | Petra Kvitová se po triumfu na Turnaji mistryň v Istanbulu posunula na druhé místo světového žebříčku. Wimbledonská vítězka ztrácí 115 bodů na vedoucí Dánku Caroline Wozniackou. Kdyby se započítaly body za vítězství ve Fed Cupu, mohla Kvitová světovému tenisu vládnout už nyní. Ve Fed Cupu letos vyhrála všechny čtyři zápasy, pokud by za ně body přičítávaly body, Wozniackou by s velkou pravděpodobností v žebříčku předstihla už v Istanbulu. Přitom v Davis Cupu se body do žebříčku ATP počítají? V mužském žebříčku zůstal Tomáš Berdych na sedmém místě. V pořadí, které určí účastníky listopadového Turnaje mistrů v Londýně, zůstává na šesté příčce. České jedničce se přiblížil sedmý Francouz Jo-Wilfried Tsonga, který vyhrál turnaj ve Vídni.

Šafářová si v Moskvě o titul nezahrála

26.10.2011 | Lucie Šafářová vypadla druhý týden po sobě v semifinále turnaje WTA. V Moskvě, kde bude bojovat ve finále Fed Cupu, prohrála duel o postup do finále s Estonkou Kaiou Kanepiovou 7:6(4), 4:6 a 3:6. Čtyřiadvacetiletá Šafářová o dva roky starší Kanepiovou porazila ve čtyřech předchozích duelech. Rozhodující set byl vyrovnaný do stavu 2:2. Poté stále více chybující Šafářová, jež hrála s obvázaným pravým stehnem, ztratila tři gamy v řadě a byla na pokraji vyřazení. Za stavu 2:5 ještě dokázala Estonce vzít podání a udržela si naději na obrat, v následujícím gamu však neudržela svůj servis a Kanepiová díky pátému proměněnému mečbolu postoupila do finále.

Jiří Veselý vyhrál v Osace

26.10.2011 | Nejlepší junior světa sezony 2011 víceméně potvrdil v Osace své výsadní postavení v této věkové kategorii, vyhrál dvouhru a s Japoncem Kaichi Uchidou i čtyřhru. V první dvou kolech porazil Japonce, v prvním Kawachiho 6:7(4), 6:2, 6:1, ve druhém Gota 6:4, 6:2, ve třetím kole Brita Ward-Hibberta 6:2, 6:1, ve čtvrtfinále Australana Harrise 7:6(3), 6:0. V semifinále čekal na Veselého jeho deblový partner Uchida, náš junior vyhrál 6:1 7:5 a až ve finále prohrál člen prostějovského klubu set s Francouzem Pouillem 6:2, 2:6, 6:1. Ve čtyřhře byla cesta k titulu složitější. V prvním kole Veselý s Uchidou porazili domácí dvojici Kawachi, Saito 6:4, 6:2, ve druhém vietnamsko-thajský pár Hoang, Chaikul 7:6(3), 4:6, 10:7, ve čtvrtfinále Koaykula z Thajska a Laie z Tajvanu 6:0, 7:5. V semifinále první nasazený pár vyřadil Japonce Numajiriho a Onishiho 6:2, 6:4 a konečně ve finále Australany Harrise a Savilleho 1:6, 7:5, 10:4.

Lojda ve finále v Dubrovníku

26.10.2011 | Na turnaji futures v chorvatském Dubrovníku s dotací 15 tis. USD se probojoval Dušan Lojda do finále dvouhry a prohrál až s prvním nasazeným Španělem Javierem Martim. Druhý nasazený Lojda vyhrál v prvních zápasech nad Slovinci Samrajcem 6:4, 5:7, 6:3 a Bedenem 6:4, 6:3, ve čtvrtfinále přehrál Srba Bjelicu 6:4, 4:6, 6:2, v semifinále Brkiče (BaH) 6:3, 6:1 a v cestě za turnajovým titulem mu stál Španěl Marti 4:6, 2:6.

Petra Kvitová třetí hráčkou světa!

26.10.2011 | Petra Kvitová vstoupila do Turnaje mistryň v Istanbulu jako nová světová trojka, maximum v žebříčku vylepšila o další příčku. V aktualizovaném pořadí WTA si prohodila místo s Běloruskou Victorií Azarenkovou, které nepomohl ani itul v Lucemburku, odepsaly se jí body za loňský Turnaj mistryň. Tomáš Berdych zůstal sedmý. Turnaje v Moskvě a ve Stockholmu mužské pořadí nezměnily až do 12. místa.