Šafářová si v Moskvě o titul nezahrála

26.10.2011 | Lucie Šafářová vypadla druhý týden po sobě v semifinále turnaje WTA. V Moskvě, kde bude bojovat ve finále Fed Cupu, prohrála duel o postup do finále s Estonkou Kaiou Kanepiovou 7:6(4), 4:6 a 3:6. Čtyřiadvacetiletá Šafářová o dva roky starší Kanepiovou porazila ve čtyřech předchozích duelech. Rozhodující set byl vyrovnaný do stavu 2:2. Poté stále více chybující Šafářová, jež hrála s obvázaným pravým stehnem, ztratila tři gamy v řadě a byla na pokraji vyřazení. Za stavu 2:5 ještě dokázala Estonce vzít podání a udržela si naději na obrat, v následujícím gamu však neudržela svůj servis a Kanepiová díky pátému proměněnému mečbolu postoupila do finále.

„Byl to dobrý zápas z obou stran, ale koncem druhého setu mi začaly docházet síly a to byl rozhodující okamžik. Soupeřka se během zápasu zlepšovala, zatímco ke konci jsem byla unavená a udělala jsem i víc chyb,“ řekla Šafářová po zápase. V prvním kole porazila Šafářová Španělku Parra Santonjovou 6:7(4), 6:4, 6:3, ve druhém Polku A. Radwanskou 6:4, 4:6, 6:4, ve čtvrtfinále Rusku Duševinovou 6:4, 6:4.