UniCredit Czech Open: Menšík suverénně do čtvrtfinále

07.06.2023 | Od prvního míče bylo jasné, že sedmnáctiletého Jakuba Menšíka Argentinec Facunda Bagnis v cestě do čtvrtfinále UniCredit Czech Open nezastaví. Talentovaný hráč TK AGROFERT Prostějov protáhl svou neporazitelnost na českých challengerech na sedm zápasů, v půlce května triumfoval v Praze, v Prostějově pak porazil nasazenou trojku a bývalého 55. hráče světa Facunda Bagnise a postoupil do čtvrtfinále. Od začátku byl aktivnější, v obou setech dokázal dvakrát získat soupeřův servis a po výsledku 6:2, 6:3 zůstává ve hře o titul. „Věděl jsem, že je to zkušený hráč, který se řadu sezon pohyboval kolem padesátého místa. Ale udělali jsme dobrý taktický plán a ten fungoval dokonale. Při jeho servisu jsem se snažil hrát rychlé míče zpátky, a to na něj platilo. Umím hrát ještě lépe, tohle byl lehce nadprůměrný výkon,“ těšilo Menšíka. „Pár chybiček bych ve hře našel. Ovšem celkově to bylo dobré, lidem se to asi líbilo. Snad to tak bude pokračovat,“ dodal.

UniCredit Czech Open: Turnajová jednička s jistotou do čtvrtfinále

07.06.2023 | V duelu s Nizozemcem Jelle Selsem (169. ATP) nejvýše nasazený Jiří Lehečka začal potvrzovat roli favorita až ve zkrácené hře, po níž se dostal do vedení. Ve druhém setu s houževnatým soupeřem získal vedení 4:1, sadu vyhrál v poměru 6:3 a vydřel postup. Během dvouhodinového utkání byl Lehečka lepším hráčem na dvorci, v prvním setu však neudržel výhodu brejku a musel své vítězství vybojovat až v tiebreaku.

UniCredit Czech Open: Dalibor Svrčina dohání loňské body

07.06.2023 | Pouze osmadvacet minut trvalo střetnutí mezi Daliborem Svrčinou a Eliasem Ymerem. Švédský tenista si už po dvou hrách nechal ošetřit zraněné zápěstí a za stavu 1:4 z utkání odstoupil. Ymer úpěl bolestí při každém bekhendu a pokračování v utkání by bylo pro něj až přílišným hazardem s ohledem na další průběh sezony.

UniCredit Czech Open: Středa na centrálním dvorci: Čtyři české vítězné šance?

06.06.2023 | Třicátý ročník UniCredit Czech Open se přiblížil ke své polovině, ve dvouhrách jde o postup do čtvrtfinále, deblové páry budou bojovat o místa v semifinále. Jaký program nabízí centrální dvorec? Od půl jedenácté nastoupí Jakub Menšík proti třetímu nasazenému Argentinci Facundovi Bagnisovi (124. ATP), úpornému antukáři, který už byl na 55. místě.

Jakub Menšík se těší na domácí turnaj

04.06.2023 | Skvělou podívanou slibuje 30. ročník turnaje UniCredit Czech Open, který bude až do 10. června probíhat v prostějovském tenisovém areálu. Nasazenou jedničkou bude domácí Jiří Lehečka, který po vyřazení na Roland Garros získal od pořadatelů volnou kartu a pokusí se uspět na největším domácím podniku.

Štruplová padla v Rakousku až ve finále

28.05.2023 | Julie Štruplová se probojovala až do finále mezinárodního turnaje ITF v rakouském Warmbad Villach. Ve finále prohrála s Američankou Kalievu 6:4 2:6 1:6.