UniCredit Czech Open čeká 31. ročník, dorazí skvělí antukáři

16.05.2024 | Již 31. ročník tradičního prostějovského challengeru UniCredit Czech Open letos proběhne od 3. do 8. června a opět bude velkým tenisovým svátkem. Na kurtech by se mohli představit daviscupoví reprezentanti Tomáš Macháče nebo Jakub Menšík. Bude záležet na výsledcích na pařížském Roland Garros, protože v Prostějově se bude hrát ve druhém týdnu antukového grandslamu. Titul bude ohajovat domácí Dalibor Svrčina.

Ze zahraničních hráčů figurují na seznamu přihlášených například Slováci Alex Molčan s Jozefem Kovalíkem, Francouz Lucas Pouille, Argentinec Pedro Cachín, Japonec Jošihito Nišioka nebo Srb Laslo Djere.

„List hráčů se bude ještě měnit, ale jsem ráda, že se zúčastní hlavně čeští a slovenští tenisté. Ze zkušeností víme, než největší zájem je tradičně o zápasy našich kluků, ty plní tribuny. Pro české fanoušky je turnaj jednou z mála možností jak vidět tenisty národního týmu na vlastní oči,“ říká ředitelka UniCredit Czech Open Petra Černošková. „Světový okruh je teď velice náročný a tenisty provází řada zranění. Myslím, že i tak je pole silné a atraktivní, máme v něm spoustu hráčů, kteří mají něco za sebou, i mladí tenisté, kteří se derou nahoru,“ těší kvalitní startovní pole šéfku turnaje.

Mezi velké ozdoby by mohl patřit Tomáš Macháč, aktuálně pětačtyřicátý hráč žebříčku ATP a loňský finalista UniCredit Czech Open. „Pokud vypadnu v Paříži, jsem připraven do Prostějova dorazit. Budu hrát i grandslamovou čtyřhru. Uvidíme, jak to půjde,“ potvrdil možnost startu na antukovém challengeru Macháč, který prožívá nejlepší sezonu v kariéře a letos postoupil například do čtvrtfinále na Masters v Miami.

Hlavní část turnaje odstartuje 3. června finálovými duely kvalifikace a úvodními zápasy 1. kola. Finálový program proběhne na žádost ATP kompletně v sobotu 8. června. V 10 hodin odstartuje exhibice smíšené čtyřhry, následovat budou finálové střetnutí v deblu a singlu.

Foto: TK Plus/Pavel LebedaAGROFERT TK PLUS
Město Prostějov Olomoucký kraj
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu