Petra Kvitová

Lucie Šafářová

Tereza Smitková

Jaroslav Pospíšil získal druhý titul

20.02.2011 | Jaroslav Pospíšil (TK AGROFERT) vyhrál svůj druhý challenger v kariéře. Na antuce v marockém Meknesu porazil ve finále Španěla Olaso-De La Ricu. Jeho dosavadní jediný titul je z loňského září, kdy vyhrál v Trnavě. Prostějovský tenista získal vedle finanční prémie 4300 eur také 80 bodů do žebříčku a díky tomu se přiblížil elitní světové stovce. V květnu by si tak mohl na French Open splnit svůj sen o první účasti na grandslamu. Až do května totiž neobhajuje takřka žádné body.

Kvitová čtrnáctá, Berdych sedmý

15.02.2011 | Ještě nikdy v historii nebyla členka TK AGROFERT Prostějov tak vysoko na žebříčku WTA, nepočítáme-li hráčky, které nastupovaly v extraligovém týmu - Hingisová, naposledy Wozniacká byly světovými jedničkami, Novotná na druhém místě WTA. Nejlépe zatím byla na žebříčku Dája Bedáňová, v roce 2002 jí patřilo 16. místo WTA. Petra Kvitová přišla do Prostějova v patnácti, 8. března jí bude jedenadvacet, dostala dokonalé tenisové základy ve Fulneku, na cestu do velkého tenisu se vydala právě v Prostějově. Po triumfu na turnaji v Paříži posunula na čtrnáctou pozici žebříčku WTA a vylepšila tak o čtyři příčky své nejlepší dosavadní umístění. Ve finále v Paříži porazila Petra Belgičanku Kim Clijstersovou, ta se vrátila po téměř pěti letech do čela žebříčku. Vítězka Australian Open vystřídala na prvním místě Dánku Caroline Wozniackou a načala svůj 20. týden na tenisovém trůnu. Tomáš Berdych, který musel v Rotterdamu odstoupit kvůli chřipce před čtvrtfinále, zůstal v pořadí ATP sedmý.

Petra Kvitová vyhrála Paříž a porazila světovou jedničku!

14.02.2011 | Petra Kvitová letos vyhrála turnaj v Brisbane, zahrála si čtvrtfinále na Australian Open, ve Fed Cupu pomohla Česku dvěma body k postupu do semifinále a vyhrála v pařížské hale Pierra de Coubertina turnaj WTA s dotací 618 tisíc USD. Petra získala už třetí titul a letos už vyhrála 16 zápasů ze sedmnácti!

Berdych klesl na sedmé místo, Kvitová ve dvacítce!

01.02.2011 | Tomáš Berdych podlehl ve čtvrtfinále Australian Open pozdějšímu šampionovi Novaku Djokovičovi, Španěl David Ferrer porazil svého krajana Rafaela Nadala a postoupil do semifinále. Tohle byl jediný scénář, který poslal bojovného Ferrera na šestou příčku ATP před Tomáše Berdycha. Ten má na svém žebříčkovém kontě 4270 bodů, Ferrer se před něj dostal o 300 bodů.

Vynikající výkon Tomáše Berdycha v Melbourne

29.01.2011 | Tomáš Berdych podlehl na Australian Open Novaku Djokovičovi 1:6, 6:7, 1:6, srbský tenista mu zavřel dveře do semifinále úvodního grandslamového turnaje roku. V Melbourne Tomáš v prvním kole vyhrál s Italem Crugnolou 6:4, 6:0, 6:2, ve druhém s Němcem Kohlschreiberem 4:6, 6:2, 6:3, 6:4, ve třetím s Francouzem Gasquetem 6:2, 7:6(3), 6:2, v osmifinále naprosto jasně přehrál Španěla Verdasca 6:4, 6:2, 6:3. Ve čtvrtfinále ho zastavil Djokovič, ale si Tomáš poprvé v kariéře zahrál čtvrtfinále úvodního Grand Slamu sezony.

Australian Open: Vynikající Kvitová

29.01.2011 | Petra Kvitová postoupila v Melbourne mezi osm nejlepších, cestu do semifinále ji zavřela druhá nasazená Ruska Věra Zvonarevová 2:6, 4:6. "Nebyla jsem nervózní, ale cítila jsem se trochu unavená a Věra hrála od začátku velmi dobře, což se o mně nedá říci," prohlásila Petra po zápase. Ruska navíc přerušila její devítizápasovou vítěznou sérii.
Jaká byla cesta Petry Kvitové do čtvrtfinále Australian Open? V prvním kole porazila Australanku Peersovou 6:2, 6:4, ve druhém Rusku Chakvetadzeovou 6:3, 6:4, ve třetím kole domácí Stosurovou 7:6(5), 6:3 a výhra nad Italkou Pennettaovou jí otevřela cestu do čtvrtfinále!