Druhý vynikající úspěch Dalibora Svrčiny

03.04.2018 | 31st Sarawak Chief Minister's Cup v malajsijském Kuchingu, turnaj ITF do 18 let, kategorie 1 vyhrál Dalibor Svrčina, navíc Jiří Lehečka (2001) se probojoval do semifinále dvouhry! Byl to reprezentační výjezd ČTS, mladé tenisty doprovázel náš trenér Tomáš Josefus.

Dalibor Svrčina a Jiří Lehečka, oba svěřenci Jaroslava Navrátila opět potvrdili, že patří k velkým nadějím českého tenisu. Jak postupovali oba hráči TK AGROFERT Prostějov? V prvním kole měli volno, ve druhém Svrčina porazil Japonce Kageyamu 6:2, 6:0, Lehečka jeho krajana Saitoha 6:3, 6:2, ve třetím kole Svrčina přehrál Ki Lunga (HKG) 6:2, 6:2 a Lehečka Ye Cong Mo 5:7, 6:3, 7:5, ve čtvrtfinále Svrčina vyřadil Australana Sweenyho 7:6(4), 2:6, 6:3 a Lehečka Japonce Mitsuie 6:3, 6:2. V semifinále prohrál Lehečka s finalistou turnaje v thajském Nonthaburi, kategorie 1, Angličanem Jackem Draperem 1:6, 3:6 a Svrčina naprosto jasně porazil Korejce Seon Yong Hana 6:3, 6:0. Ve finále se znovu utkal Svrčina s Draperem, v prvním duelu mu ve druhém setu vzdal, nyní ho Svrčina porazil 3:6, 6:4, 6:0.