Berdych prohrál s Murraym a chyběl na Turnaji mistrů

10.11.2016 | Tomáš Berdych ve čtvrtfinále turnaje Masters 1000 v Paříži podlehl 6:7(9), 5:7 Andymu Murraymu, i když v tie-breaku první sady vedl 6:1 a měl celkem sedm setbolů! Pokud by Berdych Murrayho porazil, zajistil by si sedmý rok po sobě účast na Turnaji mistrů. Berdych na o dva roky mladšího Brita nestačil pošesté v řadě a prohrál už čtrnáct setů po sobě. V šestnáctém vzájemném duelu neuspěl celkově podesáté.

„V Londýně nebudu, ale kdo by si myslel, že v Paříži budu bojovat o Masters ve chvíli, kdy jsem před měsícem byl v nemocnici v Cincinnati. To, že jsem byl ve hře až do konce sezóny, beru jako příjemný bonus,“ prohlásil v průběhu posledního turnaje sezóny Berdych, který dokázal porazit v druhém kole Portugalce Sousu 6:3, 3:6, 7:5, domácího Simona 6:4.6:3 a těsně prohrál s novou světovou jedničkou. Murray pak čele žebříčku vystřídal Novaka Djokoviče. „Udělal jsem pár chyb a to se v zápase s takovým soupeřem nemůže stát. Naopak, musíte každou šanci využít. To se mi nepovedlo, a proto jsem prohrál,“ uznal kvalitu protivníka Berdych.

Tomáš Berdych na Turnaji mistrů chyběl poprvé od roku 2010. „Když nehrajete nejlépe, jak umíte, tak si nezasloužíte tam být,“ uvedl Berdych, který se po Paříži alespoň po týdenní pauze opět vrátil do světové desítky.AGROFERT Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY MORAVIA STEEL
Olomouc
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu