Šafářová s Mattekovou ovládly bez ztráty setu Miami

10.04.2016 | Lucie Šafářová se v Miami dočkala nejen své první výhry po nemoci, ale na první letošní akci s americkou kamarádkou Bethanií Mattekovou:Sandsovou dokonce dokázaly prestižní turnaj vyhrát. A to bez ztráty setu! Ve finále porazily maďarsko:kazašskou dvojici Timea Babosová - Jaroslava Švedovová 6:3, 6:4. Lucie Šafářová po loňských problémech s bakteriální infekcí dlouho čeká na první vítězný zápas ve dvouhře, ve třech zápasech neuhrála ve ani set! V Indian Wells hrála čtyřhru s Ruskou Makarovou a získaly ve dvou setech tři fiftýny.

Lucie Šafářová v prvním letošním zápase v Dauhá neuspěla. Devětadvacetiletá Češka se vracela oslabená po dlouhodobé nemoci, podlehla Turkyni Büyükakcayové a neobhájila tak loňský titul. V Indian Wells prohrála v prvním kole se Švédovovou a v Miami s Belgičankou Wickmayerovou. Až spojení s Bethanií Mattekovou-Sandsovou ji vrátilo na vítěznou vlnu, česko-americká dvojice v minulé sezoně vyhrála Australian Open, Roland Garros, turnaje ve Stuttgartu a Torontu a kvalifikovala se na Turnaj mistryň. Devětadvacetiletá Šafářová s o dva roky starší Mattekovou získaly na desátém společném turnaji už pátý titul a zápasovou bilanci vylepšily na 34:5. Světová osmička ve čtyřhře Šafářová má svou skvělou deblovou bilanci ve finálových zápasech na 9:1, třetí hráčka deblového žebříčku Matteková vybojovala již 19. titul ve čtyřhře.
Jak šly Bethanie Matteková-Sandsová a Lucie Šafářová za titulem v Miami? V prvním kole porazily americký pár Keysová – Stephensová 6:4, 6:2, ve druhém Rusky Kasatonovou a Vesninovou 6:2, 6:3, v čtvrtfinále Hlaváčkovou s Hradeckou 7:5, 6:3, v semifinále pak čínský pár Xu, Zheng 6:2, 6:1. „Každá výhra se počítá. Potřebuji získat zápasový rytmus a vlastně je jedno, jestli hraji dvouhru nebo čtyřhru. Důležité je, že můžu být na kurtu a hrát utkání. Je to něco jiného než trénink. S Bethanií je navíc tenis velká zábava. Myslím, že i díky čtyřhře se budu brzy radovat i z úspěchů v singlu,“ věří Šafářová.