Petra Cetkovská vyhrála v polské Rokietnici

06.08.2015 | Ve Wimbledonu prošla Petra kvalifikací, nedávno se v Olomouci probojovala do finále a nyní v polské Rokietnici vybojovala titul! V minulých měsících ji trápila zranění, měla problémy s kyčlí, od loňského US Open dlouho nehrála. Cetkovská v průběhu týdne na antukových dvorcích tenisového centra Sobota vyhrála pět zápasů v řadě, čtyři soupeřky udolala až po třísetovém boji. V semifinále a finále byla dokonce set a brejk dole. V semifinále proti krajance Martině Borecké odvrátila mečbol, a ve finále proti osmnáctileté Lotyšce Jeleně Ostapenkové (124. WTA) se dostala ze stavu 3:6 a 1:3, aby nakonec zvítězila 3:6 7:5 6:2.

V prvním kole porazila Cetkovská Gruzínku Shapatavaovou 6:4, 2:6, 6:4, ve druhém Švýcarku Oprandiovou 6:3, 7:6(7), ve čtvrtfinále Holanďanku Hogenkampovou 6:4, 1:6, 6:2, v semifinále krajanku Boreckou 3:6, 7:6(6), 6:2 a ve finále Lotyšku Jelenu Ostapenkovou. „K tenisu se vracím po dlouhé přestávce, zaviněné zraněním. Jsem moc ráda, že jsem tady vyhrála. Děkuju trenérovi, pořadatelům a sponzorům turnaje, ale hlavně mému fyzioterapeutovi Barnabymu Perkovi, který se postaral o to, že jsem tu byla skvěle připravená na každý zápas,“ řekla po slavnostním ceremoniálu Petra Cetkovská- Bývalá 25. hráčka světa si z Polska odvezla svou celkově 23. trofej ze seriálu turnajů ITF a druhou nejcennější v kariéře, turnaj byl dotován částkou 75.000 dolarů. Největší výhry dosáhla před pěti lety na podniku s dotací 100 tisíc dolarů v Jounieh. Na okruhu WTA si zahrála pouze jedno finále v New Havenu 2011.