Jiří Lehečka je dvojnásobným mistrem republiky

13.02.2015 | Halové mistrovství České republiky starších žáků se již tradičně odehrálo v prostějovské tenisové hale v druhém únorovém víkendu. Pořadatelé opět zaslouží pochvalu za kvalitně zorganizovaný turnaj takovéhoto významu, škoda jen, že termínová listina Tennis Europe byla lehce pozměněna a tak se ve stejný víkend konala i kvalifikace Winter Cupu do 14 let, halového mistrovství Evropy družstev. Na turnaji proto chyběli Andrew Paulson, Lukáš Jiroušek a česká jednička ročníku 2001 Jonáš Forejtek.

Mladý tenista TK AGROFERT Jiří Lehečka prohrál ve dvouhře jediný set, v prvním kole porazil Kubíka (SK OÁZA Praha) 6:1, 6:4, ve druhém Vaculíka (TK AGROFERT) 6:2, 6:0, ve čtvrtfinále Šlachtu (TK ETIAM) 6:1, 6:3, v semifinále hrál s Plevou (Severočeská tenisová) na tři sety 6:2, 5:7, 6:4, a konečně ve finále přehrál Stuchlíka (TK Sparta) 6:3, 6:1. Jakub Beran (TK Sparta) s Jiřím Lehečkou předtím vyhráli čtyřhru, ve finále porazili dvojici Vaculík (TK AGROFEERT), Vondrák (TK Spartak Jihlava). Dalibor Svrčina se ještě probojoval do semifinále dvouhry, Najman s Barnátem byli v semifinále čtyřhry.