Jiří Veselý, Lucie Šafářová i Petra Kvitová prohráli brzy

03.02.2015 | Že oba prohrají už v prvním kole, to ani jeden z nich nečekal! Lucie Šafářová a Jiří Veselý opouštěli dvorec hned po prvním zápase, Šafářová prohrála s Švedovovou z Kazachstánu 4:6, 6:2, 6:8. "Neměla jsem pocit, že bych byla horší. Rozhodlo pár míčků," říkala Šafářová po zápase. Jiří Veselý nezopakoval vítěznou jízdu za premiérovým titulem na okruhu ATP v Aucklandu. "Nepodařilo se mi zopakovat poslední výkony. Na servisu to nebylo tak dobré, jako v minulých zápasech," komentoval zápas Veselý, proti Srbovi Troickému uhrál jen set 3:6, 6:3, 2:6, 3:6.

I Petra Kvitová si myslela, že bude v Melbourne déle, ale americká naděje, v druhé polovině února dvacetiletá Madison Keysová byla nad její síly. Petra v prvním kole přehrála Nizozemku Hogenkampovou 6:1, 6:4, ve druhém Němku Barthelovou 6:2, 6:4, ve třetím nestačila na Keysovou 4:6, 5:7. „Hlavní problém byl v mém servisu. Někde se prostě ztratil. Nechtěla jsem být pasivní, bez podání se ale hraje špatně. Zvlášť v utkání, které je o několika brejkbolech,“ konstatovala Kvitová.
Ve druhém kole se se soutěží rozloučila Smitková po porážce s Giorgiovou. Zkušenější Italka diktovala tempo hry a vyhrála 6:1, 6.4. „Soupeřka mě prostě k ničemu nepustila. Hlavně v prvním setu trefila všechny míče do kurtu. Nebylo se na čem chytit,“ uznala Smitková. V prvním kole však zcela suverénně vyřadila Chorvatku Lucičovou 6:1, 6:1. Adam Pavlásek předvedl výborné výkony po boku Lucie Šafářové na Hopman Cupu, ale kvalifikace Australian Open nebyla pro něj šťastná. V prvním kole porazil Brazilce Ghema 6:1, 7:6(4), ve druhém podlehl v dlouhém maratónu krajanovi Herrnychovi 7:6(3), 3:6, 12:14.