Turnaj mistryň: Kvitová skončila ve skupině

30.10.2014 | Už v Bílé základní skupině skončil pro Petru Kvitovou Turnaj mistryň v Singapuru. Z předchozích tří startů na Turnaji mistryň dvakrát postoupila ze skupiny, v semifinále za poslední tři roky chyběla pouze předloni. Letos, stejně jako před dvěma lety, začala Petra porážkou s Polkou Agnieszkou Radwaňskou, prohrála 2:6, 3:6. "Tohle opravdu nebyl můj den. Udělala jsem hodně lehkých chyb a Aga se dokonale držela své taktiky. Přinutila mě hrát delší výměny, než jsem chtěla," řekla Kvitová po zápase.

Turnaj nekončí, ještě mám před sebou minimálně dva zápasy.“ Další duel s Ruskou Marii Šarapovovou zvládla Petra excelentně – vyhrála 6:3, 6:2 a vrátila se do hry o postup do semifinále! Vše pak měl pak rozhodnout duel s Dánkou Wozniackou, navíc se ještě otevírala šance, že by Petra mohla teoreticky i prohrát… Musela by však získat set – ale jen v případě, že by Šarapovová v posledním zápase porazila Radwaňskou ve dvou setech. Jistotu postupu dávala Kvitové dvousetová výhra, vítězství 2:1 na sety mělo stačit, pokud by předtím Šarapovová jakkoli porazila Radwaňskou. Ruska s ní vyhrála první set, ve druhém už vedla 5:1, měla dva mečboly, pak další, ale stejně ten set prohrála… Petra musela tedy s Wozniackou vyhrát, moc šancí neměla, prohrála 2:6, 3:6. „Byla jsem na kurtu určitě horší. Chytala jsem se jen v nějakém momentu, ale přišlo mi, že to nešlo,“ řekla Kvitová po zápase. „Ona věděla, že postupuje a hrála velice uvolněně. Věděla, že do toho půjdu a budu hrát agresivně a že to zkusí taky. Říkala, že sama byla překvapená, jak jí to tam padalo,“ řekla Kvitová po posledním zápase.
Jak dopadl celkově Turnaj mistryň? Američanka Serena Williamsová ho vyhrála potřetí za sebou a celkově popáté v kariéře tenisový. Ve finále nedala šanci Simoně Halepové a Rumunku porazila 6:3, 6:0 a bylo jedno, že s Halepovou vysoko prohrála ve skupině. Třiatřicetiletá Williamsová triumfem ze Singapuru navázala na tituly z let 2001, 2009, 2012 a 2013. Ziskem pátého vavřínu se tak Američanka vyrovnala Němce Steffi Graffové. Rekord drží Martina Navrátilová s osmi triumfy. Serena Williamsová je teprve třetí tenistkou, která ovládla Turnaj mistryň třikrát po sobě. Naposledy to dokázala Monika Selešová v letech 1990 až 1992. Navrátilová nenašla přemožitelku v letech 1983, 1984, 1985 a ve dvou turnajích v roce 1986 pětkrát v řadě.