Petra Kvitová kralovala v New Havenu

25.08.2014 | Po vynikajícím úspěchu ve Wimbledonu přidala Petra Kvitová další velký úspěch, vyhrála turnaj v New Havenu, kde si třetí rok po sobě zahrála ve finále a stejně jako před dvěma lety soutěží Connecticut Open prošla bez ztráty setu. Postupně vyřadila 6:2, 6:1 Rusku Makarovovou, 6:4, 6:1 Záhlavovou-Strýcovou, Australanku Stosurovou 6:3, 6:1 a ve finále přehrála 6:4 6:2 Slovenku Magdalénu Rybárikovou. Petra vedla ve finále brzy 5:2 a při podání Rybárikové nevyužila dva setboly. Pak si prohrála servis, ale vzápětí podruhé uspěla při servisu soupeřky a získala první set. Ve druhém setu ztratila jen dvě hry, předváděl výborné voleje a zápas ukončila po hodině a devíti minutách. Kvitová v New Havenu vyhrála dvanáct z třinácti posledních zápasů. Jedinou porážku utrpěla v loňském finále s Halepovou.

Ziskem třináctého titulu v kariéře se vyrovnala Regině Maršíkové. Lepší z českých hráček jsou už jen Jana Novotná (24), Hana Mandlíková (27) a Martina Navrátilová (167).  Magdaléna Rybáriková ve svém šestém finále a prvním na turnaji WTA Premier marně usilovala o svůj pátý titul, ale připsala si proti obhájkyni titulu Simoně Halepové premiérový skalp světové dvojky.