Prostějov šokoval Wimbledon!

06.07.2014 | Petra Kvitová podruhé vyhrála Wimbledon, ve finále doslova rozdrtila Kanaďanku Bouchardovou hladce 6:3, 6:0. Po třech letech se impozantně vrátila na trůn nejslavnějšího tenisového turnaje světa. Druhé wimbledonské vítězství jí přinese postup na čtvrtou příčku světového žebříčku WTA.

Z četné lóže sledoval její triumf realizační tým v čele s šéfem prostějovského tenisu Miroslavem Černoškem se svou ženou Petrou, kouč David Kotyza, vyplétač Richard Šodek, rodina Petry a další její nejbližší.

„Měla jsem od trenéra skvělou taktiku, kterou se mi dařilo držet. Moc jsem chtěla trofej získat a jsem šťastná, že se mi to povedlo. Celý tým mi umožnil, abych se vrátila na tento trůn, za což jim moc děkuji,“ vzkazovala bezprostředně po převzetí krásné trofeje ke svým blízkým přešťastná Petra Kvitová. „Tatínek má zítra narozeniny, ten titul je i pro něj,“ přidala Kvitová dojemný moment. První wimbledonský i grandslamový titul získala Petra v roce 2011, kdy ve finále v londýnském All England Clubu porazila jasně Rusku Marii Šarapovovou. V letošním turnaji ztratila Kvitová jediný set, a to ve třetím kole s pětinásobnou vítězkou Wimbledonu Venus Williamsovou z USA, v kterém ji dva míče dělily od vyřazení. Cestou za vavřínem Kvitová vyřadila i tři krajanky - v 1. kole Andreu Hlaváčkovou 6:3, 6:0, ve čtvrtfinále Barboru Záhlavovou-Strýcovou 6:1, 7:5 a v semifinále Lucii Šafářovou 7:6(6), 6:1. Právě tento duel byl pro Petru hodně těžký, hlavně v prvním setu předváděla Lucka vynikající tenis. „Lucka hrála výborně. Navíc jsme dobré kamarádky. I proto bylo utkání psychicky hodně náročné. Musela jsem se hodně soustředit,“ prohlásila po vítězném zápase šestá nasazená tenistka turnaje. Po výhře nad Hlaváčkovou vyřadila Petra ve druhém kole Němku Barthelovou 6:2, 6:0, ve třetím Venus Williamsovou 5:7, 7:6(2), 7:5, v osmifinále Číňanku Pengovou 6:3, 6:2, ve čtvrtfinále Záhlavovou-Strýcovou, v semifinále Lucku Šafářovou a ve finále zcela přesvědčivě Kanaďanku Bouchardovou 6:3, 6:0.

Nesmíme také zapomenout na výborný výkon Terezy Smitkové, která se při své grandslamové premiéře probojovala do osmifinále! Na kurtech v Roehamptonu uspěla v kvalifikaci, postupně porazila Soniu Šapatavou z Gruzie 6:3, 7:6, domácí Gabriellu Patricii Taylorovou 6:3, 6:4 a ve finále Američanku Madison Bregngleovou 6:3, 3:6, 6:1. Pak v prvním kole porazila Hsieh Su-Wei z Tchaj-wanu 6:3, 6:3, ve druhém Američanku Vandewegheovou (51. WTA) 6:3, 7:6(4), ve třetím překvapivě Srbku Jovanovskou 4:6, 7:6(5), 10:8 a až v osmifinále ji zastavila Lucie Šafářová. Ta sehrála v Londýně životní Grand Slam. Do druhého kola ji poslaly dva úspěšné tie-breaky s Němkou Julií Görgesovou a její tažení nezastavila ani Slovinka Polona Herzogová (7:6, 7:5). Vynikající výkon předvedla proti turnajové desítce Slovence Dominice Cibulkové, vyhrála s přehledem 6:4, 6:2 a postoupila mezi nejlepší šestnáctku. „Dominiku jsem nikdy neporazila, o to větší výzva to pro mě byla. Stanovená taktika fungovala od začátku do konce a tomu odpovídal výsledek,“ radovala se Šafářová. V osmifinále přešla suverénně přes Smitkovou 6:0, 6:2 a pak ve čtvrtfinále nedala ani nejmenší šanci Rusce Makarovové 6:3, 6:1.

Petra Cetkovská skončila ve druhém kole, prohrála s Francouzkou Cornetovou 4:6, 7:5, 3:6, v prvním kole porazila Srbku Jaksicovou 6:2, 4:6, 7:5.