Adam Pavlásek vyhrál i své páté finále

31.03.2014 | Adam Pavlásek vyhrál turnaj Futures ve městě Santa Margherita Di Pula na Sardínii. Devatenáctiletý tenista TK AGROFERT Prostějov neprohrál ani ve svém pátém finále poté, co porazil Belgičana Arthura De Greefa. Přitom Adam neměl nejlepší začátek sezony, třikrát po sobě vypadl ve čtvrtfinále, jednou ve druhém kole a až koncem února si zahrál v semifinále. V Santa Margherita Di Pula neztratil ani set., 394. hráč ATP startoval jako nasazená sedmička, postupně porazil kvarteto domácích tenistů Galovice 6:4, 6:2, Licciardiho 6:4, 6:1, ve čtvrtfinále Marraie 7:5, 6:4, v semifinále Carusa 6:2, 7:6(3) a ve finále přehrál 6:3, 6:3, Belgičana Arthura De Greefa.

Adam Pavlásek slavil premiérový triumf mezi dospělými v roce 2012 v Liberci, dva měsíce na to zvítězil v Turecku, kde loni titul obhájil. Mezitím vyhrál také turnaj futures v Polsku. Turnaj futures v Itálii měl dotaci 10 tisíc USD a za titul získal Pavlásek 18 bodů do žebříčku ATP.