Kvitová zakončila rok jako šestá hráčka světa

03.11.2013 | Petra Kvitová zakončila rok na šestém místě světového žebříčku, proti loňsku si tak v pořadí WTA o dvě pozice polepšila. Třiadvacetiletá Kvitová uzavřela sezonu v nejlepší desítce potřetí za sebou. Jejím maximem je druhé místo z roku 2011, kdy vyhrála Wimbledon i závěrečný Turnaj mistryň. Druhou nejlepší českou tenistkou v pořadí je Lucie Šafářová na 29. místě, následují Klára Zakopalová (35.), Karolína Plíšková (67.) a Barbora Záhlavová-Strýcová (94.).

Jedničkou konečného žebříčku WTA je potřetí v kariéře Serena Williamsová. Dvaatřicetiletá Američanka letos získala jedenáct titulů včetně dvou grandslamových, vyhrála 78 zápasů a prohrála jen čtyři. Navíc jako první tenistka v historii vydělala za jednu sezonu přes deset milionu dolarů.
Jak vypadá světová desítka WTA? 1. S. Williamsová (USA) 13.260 b., 2. Azarenková (Běl.) 8046, 3.  Li Na (Čína) 6045, 4. Šarapovová (Rus.) 5891, 5. A. Radwaňská (Pol.) 5875, 6. Kvitová 4775, 7. Erraniová (It.) 4435, 8. Jankovičová (Srb.) 4170, 9. Kerberová (Něm.) 3965, 10. (10.) Wozniacká (Dán.) 3520.