Třetí týmový titul: Dorost TK AGROFERT

24.09.2013 | Spanilá týmová jízda prostějovských týmů pokračuje, po titulech mladšího a staršího žactva, se stal zcela jasně mistrem České republiky i dorostenecký tým našeho klubu. Naši dorostenci vstoupili do mistrovství, jako všichni loňští semifinalisté, až do čtvrtfinále, jasně přehráli TK Olymp Praha 7:1, jediný bod ztratila naše dívčí čtyřhra. V semifinále jsme vyřadili více než jasně I. ČLTK Praha 7:1, Štvanice získala jediný bod tím, že Krejčíková se Siniakovou nenastoupily k duelu s párem Kolodziejová, Rohanová za stavu 6:0! Závěrečný den byl tím nejhorším za posledních pár ročníků, co se počasí týče. Účastníky finále vyhnal do haly a zbylá střetnutí o umístění se nehrála vůbec, na pořadu bylo jen finále TK AGROFERT Prostějov - TK Sparta Praha.

V utkání jedniček chlapců bodoval prostějovský Laslo Djere, Ymera v dramatické koncovce přehrál 7:5 v závěrečném setu. Knoflíček získal nad Štaubertem první sadu, ale zbylé dva sety už probíhaly v režii sparťanského hráče. V souboji prvních dívek nastoupily dvě Sparťanky, Siniaková je však hostující hráčkou v Prostějově, Marii Bouzkovou přehrála 2:0 na sety. Bod za prostějovské dívky získala i Barbora Krejčíková, porazila Simonu Heinovou. V repríze finále Pardubické juniorky se Poljakovi podařilo odveta, zdolal Jakuba Filipského po více než dvou a půl hodinách. Že budou muset rozhodovat čtyřhry, zařídil Ondřej Krstev v duelu s Dominikem Kellovským. Hned tu první však vyhrály prostějovské dívky a zároveň letošní mistryně Evropy Siniaková s Krejčíkovou. Získaly tím pátý bod a rozhodly o titulu pro náš AGROFERT.
Finále: TK AGROFERT Prostějov – TK Sparta Praha 5:2, (Djere – Ymer 4:6, 6:2, 7:5, Knoflíček – Štaubert 6:1, 2:6, 3:6, Siniaková – Bouzková 6:3, 6:0, Krejčíková – S. Heinová 7:5, 6:1, Poljak – Filipský 7:6, 4:6, 6:3, Kellovský – Krstev 4:6, 3:6, Krejčíková, Siniaková – S. Heinová, Paterová 6:1, 6:3). AGROFERT TK PLUS
Město Prostějov Olomoucký kraj
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu