Tenisové "El Clásico" vyhrál TK AGROFERT

28.08.2013 | Stalo se už nepsaným pravidlem, že v závěrečných zápasech mládežnických šampionátů se utkává Prostějov se Spartou, oba kluby mají společnou Černoškovu filozofii a péče o mládež je v nich jasně na předním místě. Mistrovství České republiky družstev staršího žactva O Pohár Prezidenta ČTS se konalo v rakovnickém centru Cafex, ve čtvrtfinále porazil tým TK AGROFERT TSM Sokol Vysočany 9:0, v semifinále TK NERIDÉ stejným poměrem a ve finále tým TK Sparta Praha 7:2.

Finále lépe začal TK AGROFERT, v souboji cizinců Kecmanovic jasně přehrál Oliela. Za Spartu srovnal Rikl, přehrál Dubského. V dívkách se prosadily naše, Pantůčková zdolala Kaňkovou a Kilnarové vyšly lépe koncovky setů proti Johaně Markové. Za Spartu poté snížil Jakub Patyk, když vyhrál s Janem Lenochem. V poslední dvouhře se jednalo o boj předních hráčů ročníku 2000 u nás a vítězně z něho vzešel finalista letošní mistrovství jednotlivců, prostějovský Evžen Holiš, který porazil Tomáše Macháče. Vedení 4:2 pro Prostějov po dvouhrách bylo dostatečným náskokem, rozhodující pátý bod získaly Pantůčková se Slovákovou a Prostějov tak vrátil Spartě loňskou finálovou porážku a kapitán Ivo Šilhánek mohl nad hlavu zvednout putovní pohár Prezidenta ČTS pro mistry České republiky. Bronzové medaile si z Rakovníka odváží tenisté pražské Štvanice, po dvouhrách vedli nad TK NERIDÉ 4:2 a Vondroušová s Běhounkovou stvrdily třetí pozici jednoznačnou výhrou ve čtyřhře.

Finále: TK AGROFERT Prostějov – TK Sparta Praha 7:2, (Kecmanovic – Oliel 7:5, 6:0, Dubský – Rikl 1:6, 4:6, Pantůčková – Kaňková 6:2, 6:3, Kilnarová – Marková 6:4, 7:5, Lenoch – Patyk 2:6, 3:6, Holiš – Macháč 6:4, 6:2, Pantůčková, Slováková – Hájková, Marková 6:1, 6:2, Dubský, Lenoch – Oliel, Patyk 6:3, 6:0, Holiš, Kecmanovic – Rikl, Vrbenský 6:4, 6:1).

Konečné pořadí: 1. TK AGROFERT Prostějov, 2. TK Sparta Praha, 3. I. ČLTK Praha, 4. TK Neridé, 5. TK SK Zlín, 6. TENIS-CENTRUM DTJ HK, 7. TSM Sokol Vysočany, 8. TK DEZA Valašské Meziříčí, 9. – 12. TK Slavia Plzeň, Severočeská tenisová o.s., TK Písek, Tenisový klub Benátky nad Jizerou.AGROFERT TK PLUS
Město Prostějov Olomoucký kraj
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu