Prostějov Open: Konečný se radoval dvakrát

16.07.2013 | Michal Konečný (1989, TK AGROFERT) vyhrál prostějovský turnaj série Futures s dotací 15 tisíc USD, ve finále porazil Slováka Čapkoviče 7:6, 6:4. Čtyřhru vyhrál s klubovým kolegou Jaroslavem Pospíšilem, ve finále přehráli pár Rumler, Kunčík. "Byl to skvělý týden. Hrálo se mi dobře a výsledky tomu odpovídají. Cením si také úspěchu v deblu. Vítězství ve čtyřhře mi pomohlo také ve finále singlu," uvedl Michal Konečný, dvojnásobný šampión druhého ročníku Prostějov Open.

Loni ovládl premiérový turnaj kategorie futures Prostějov Open Jiří Veselý, vyhrál dvouhru i čtyřhru, letos se to podařilo třiadvacetiletému Michalu Konečnému. Loňský turnaj byl pro Jiřího Veselého prvním velkým krokem do světové stovky, před turnajem byl loni na 531. příčce ATP. Michal Konečný byl letos o 163 míst výš a určitě by se chtěl vydat stejnou cestou jako Veselý.
Vydá se Michal Konečný žebříčkem nahoru stejně podle receptu Jiřího Veselého? „Samozřejmě si to všichni přejeme, Michal však sám dobře ví, jak složitá je to cesta, kolik zdraví a tenisového štěstí je k tomu potřeba. V každém případě dvojnásobné vítězství na našem turnaji futures mu určitě přinese tolik potřebné sebevědomí, bez kterého se nedá vyhrávat,“ říká šéfka tenisových projektů TK PLUS Petra Langrová.