Berdycha zastavil až Nadal

19.03.2013 | Výborně vstoupil do dalších turnajů po stoprocentním výkonu v Davisově poháru Tomáš Berdych, na turnaji v Marseille se probojoval do finále a prohrál s Tsongou, v Dubaji nestačil až ve finále na světovou jedničku Novaka Djokoviče, když v semifinále přehrál ve třech setech Švýcara Federera. Třetí finále v řadě si pak Berdych už nezahrál, v Indian Wells (4.330.625 USD) prohrál po vynikajícím výkonu v semifinále s Nadalem. Ten pak celý turnaj vyhrál a ve finále přehrál Del Potra.

Tomáš měl proti Nadalovi ohromnou šanci ve druhém dějství, za stavu 5:3 podával na zisk setu, ale neuspěl, nedostal se ani k setbolu. Nadal zbylé čtyři gamy utkání vyhrál. Mimo jiné i proto, že při brejkbolu soupeře za stavu 5:5 poslal Tomáš jasnou smeč do autu. Měl ještě šanci set posunout do tie-breaku, ale všechny tři brejkboly Nadal podáním odvrátil. „Důležitý byl servis od stavu 5:3 ve druhém setu. Já zahrál jen jeden první, zatímco on musel hrát jen jednou druhé podání,“ říkal Berdych po zápase. Jak postupoval Berdych do semifinále? V prvním kole měl volno, ve druhém Němce Zvereva 6:2, 6:4, ve třetím jeho krajana Mayera 6:4, 6:1, v osmifinále výborného Francouze Gasqueta 6:1, 7:5 a ve čtvrtfinále servismana Andersona z Jižní Afriky 6:4, 6:4 a v semifinále podlehl Nadalovi 4:6, 5:7.