Jiří Veselý je zpátky!

28.01.2013 | Jiří Veselý si z prvního letošního turnaje odvezl titul. Devatenáctiletý český tenista vyhrál Futures v izraelském Eilatu, kde potvrdil roli nasazené jedničky, navíc spolu s Romanem Jebavým vyhráli i čtyřhru! Na tvrdém povrchu přehrál rodák z Příbrami ve finále třetího nasazeného Olasa ze Španělska bez problémů 6:1, 6:2. Cestou do finále si Veselý poradil s Polákem Kocylou 7:5, 6:3, ve druhém kole se Španělem Vivanco-Guzmanem 6:1, 6:1, ve čtvrtfinále zdolal bývalý první junior světa šestého nasazeného Srba Krajinoviče 6:1, 6:0, kterého začíná trénovat Ivan Ljubičič a v semifinále ve třech setech Slováka Norberta Gomboše 6:3, 6:7(5), 6:1.

Jediný set ztratil v semifinále s turnajovou čtyřkou Slovákem Norbertem Gombošem. Druhé prvenství vybojoval Veselý v Eilatu ve čtyřhře v páru s Romanem Jebavým. Ve finále porazili španělský pár Pulyat-Garcia, Virenco-Guzman 6:3, 6:1. Po úspěchu v Izraeli byl Veselý nominován do daviscupového týmu českých tenistů pro únorový zápas ve Švýcarsku. Ve světovém žebříčku se díky vítězství posunul k 275. místu, a protože až do léta neobhajuje téměř žádné body, dá se očekávat postupný vzestup a začlenění do prestižnějších challengerových turnajů. Co je však nejdůležitější – Jiří Veselý už má v pořádku zraněný kotník.