Memoriál Petra Mariňáka vyhrál domácí David Kovařík

15.02.2012 | V Prostějově se nedávno konal už třináctý ročník turnaje mladších žáků - Memoriál Petra Mariňáka, prostějovského rodáka, který ve své době patřil k velkým nadějím československého tenisu. "Petr byl také velice poctivým a pracovitým trenérem, hodně nám pomohl," říká už tradičně šéf prostějovského tenisu dr. Miroslav Černošek. Memoriál Petra Mariňáka je v Prostějově mládežnickým turnajem s největší tradicí, letos ho vyhrál David Kovařík (TK AGROFERT Prostějov), který ve finále přehrál Dominika Jedličku z pražské Štvanice.

Jak šel David Kovařík (roč. 2000) za vítězstvím v áčkovém turnaji? V prvním kole porazil Červinku (Jiskra Velké Březno) 6:1, 6:1, ve druhém Doubka (F. H. TK Dobřichovice) 6:3, 6:2, ve čtvrtfinále Barnáta (TK Sparta Praha) 6:3, 6:3, v semifinále Skopala (TK NERIDÉ) 7:5, 6:3. Až ve finále ztratil Kovařík set s Jedličkou – 1:6, 6:4, 6:1. Připomeňme, že Petr Mariňák byl mnohonásobným přeborníkem kraje nejen v soutěžích jednotlivců, ale i v týmových kategoriích, prosadil se na republikových mistrovstvích. Vyrůstal v době Karla Nováčka, trénovali spolu ještě na starých prostějovských kurtech, hrávali spolu čtyřhru. Na Pardubické juniorce 1983 skončil Petr Mariňák v semifinále dvouhry, v roce 1990 se stal mistrem ČR. Po skončení aktivní činnosti se vydal na trenérskou dráhu a spolupracoval mj. i s Michelem Kratochvilem, který také hrál ve švýcarském daviscupovém týmu. V Prostějově se Petr Mariňák intenzivně zapojil se do trenérské práce, ale zákeřná nemoc pak všechno ukončila. Za organizací turnaje mladších žáků už pravidelně stojí také Petrův táta Milan Mariňák, který pracuje v prostějovském klubu, dbá o kvalitu dvorců Národního tenisového centra Morava. Turnaj s přehledem řídila dvojice vrchní rozhodčí Petr Flašar a ředitel turnaje Petr Cetkovský.
Memoriál Petra Mariňáka, dvouhra, semifinále: Kovařík – Skopal (TK NERIDÉ) 7:5, 6:3, Jedlička – Emme (I. ČLTK Praha) skr., finále: Kovařík – Jedlička 1:6, 6:4, 6:1. Čtyřhra, semifinále: Jedlička, Skopal – Kraus (TK Slavia Plzeň), Růžička (TK Sparta Praha) 7:5, 7:5, Jermář (TK DEZA Valašské Meziříčí), Marančák (TK AGROFERT Prostějov) – Doubek (F. H. TK Dobřichovice), Štyler (I. ČLTK Praha) 2:6, 6:1, 10:5, finále: Jedlička, Skopal – Jermář, Marančák 6:7(4), 6:1, 11:9.

Zleva Milan Mariňák, ředitel turnaje Petr Cetkovský a vrchní rozhodčí Petr Flašar, vpředu vítěz David Kovařík (TK AGROFERT Prostějov) a finalista Dominik Jedlička (I. ČLTK Praha).