České tenistky po 23 letech vyhrály Fed Cup

07.11.2011 | České tenistky se radují po 23 letech z triumfu ve Fed Cupu. Vynikající Petra Kvitová zajistila dva body ve dvouhře a rozhodující třetí bod dramatického finále v Moskvě získaly Květa Peschkeová s Lucií Hradeckou, které v rozhodující čtyřhře zdolaly Marii Kirilenkovou s Jelenou Vesninovou 6:4, 6:2. České hráčky ve finále porazily Rusko 3:2. Hrdinkou fedcupové jízdy týmu kapitána Petra Pály se stala světová dvojka Petra Kvitová, vítězka šesti svých dvouher v letošním ročníku. Ve finále proti Rusku nejdříve zdolala Kirilenkovou a v neděli vydřela výhru nad Světlanou Kuzněcovovou. O triumf českých tenistek se zasloužilo nejen finálové kvarteto Kvitová, Lucie Šafářová, Hradecká a Peschkeová, ale také Barbora Záhlavová-Strýcová s Ivetou Benešovou, které vyhrály rozhodující čtyřhru v semifinále v Belgii. Tenistky slaví premiérový titul ve Fed Cupu v historii samostatné republiky a první od roku 1988, kdy popáté a naposledy zvítězilo tehdejší Československo.

Za stavu 1:1 byl klíčovým dulem zápas Kvitové s Kuzněcovovou, Petra  v rozhodující sadě prohrávala už 0:3, ale dokázala vývoj otočit a zvítězit 4:6, 6:2 a 6:3. „Za stavu 0:3 už jsem asi nevěřila, že vyhraju. Myslím, že jsem to vybojovala. Byl to poslední letošní singl zápas, byl hrozně důležitý a věděla jsem, že musím. A stalo se,“ řekla Kvitová po zápase a poděkovala početné skupince českých fanoušků za podporu. „I za toho stavu 0:3 pořád burcovali a hnali mě dopředu. Byl to důležitý faktor.“ Lucie Šafářová prohrála oba své duely ve dvouhře.

Ruský kapitán Šamil Tarpiščev označil vítězství českých tenistek ve finále Fed Cupu za dílo Petry Kvitové a nesehranosti domácího páru ve čtyřhře, jeho český protějšek Petr Pála viděl za moskevským úspěchem dílo celého týmu. „Na českém vítězství má hlavní zásluhu Kvitová. Má děvčata hrála dobře, ale ve čtyřhře se projevila nesehranost," řekl Tarpiščev. „Kapitán rozhodoval správně, ale zklamaly jsme ho. Dělaly jsme, co jsme mohly, hrály na sto procent, bojovaly, ale český tým byl velice silný a český pár nám dnes nedal šanci," připustila Jelena Vesninová, spoluhráčka Marie Kirilenkové ze závěrečné čtyřhry.

Český tenis dosáhl vynikajícího úspěchu.AGROFERT TK PLUS
Město Prostějov Olomoucký kraj
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu