Kvitová halový turnaj v Linci

19.10.2011 | Petra Kvitová získala v Linci týden před Turnajem mistryň pátý titul v sezoně! Wimbledonská vítězka ve finále zdolala Slovenku Dominiku Cibulkovou 6:4, 6:1, ta v semifinále vyřadila českou dvojku Lucii Šafářovou. Jednadvacetiletá Paetra Kvitová vyhrála první turnaj od červencového triumfu na londýnské trávě, letos triumfovala také v Brisbane, Paříži a Madridu. První titul v kariéře získala v roce 2009 v Hobartu. Petra věří, že se před náročným závěrem sezony dostává do formy.

„Užila jsem si tu zatím všechny zápasy a začínám se cítit opravdu dobře. Před Turnajem mistryň a fedcupovým finále je to moc důležité,“ řekla v Linzi. Šafářová bojovala s Cibulkovou o třetí finálovou účast v sezoně, ale prohrála jasně 1:6 a 4:6. Čtyřiadvacetiletá brněnská rodačka proti o dva roky mladší slovenské tenistce dosud nastoupila dvakrát a neuhrála ani set. V semifinále rakouského turnaje nepříznivou statistiku proti 23. hráčce žebříčku WTA potvrdila.
Jak postupovala Petra za svým pátým letošním titulem? V prvním kole porazila Kanaďanku Marinovou 6:2, 6:2, ve druhém Rakušanku Mayerovou 6:2, 6:3, ve čtvrtfinále Slovenku Hantuchovou 6:2, 6:2, v semifinále prohrála první set se Srbkou Jankovičovou 4:6, 6:4, 6:3 a konečně ve finále přehrála Slovenku Cibulkovou jasně 6:4, 6:1. Právě Cibulková zastavila v semifinále Lucii Šafářovou. Šafářová v prvním kole vyřadila krajanku Benešovou 6:3, 4:6, 6:3, ve druhém Italku Briantiovou 6:4, 6:2 a ve čtvrtfinále Rumunku Cirsteaovou 7:5, 6:2.
Poprvé v kariéře plnila Petra Kvitová na turnaji WTA roli nasazené jedničky, na turnaji v Linci ztratila v pěti duelech jediný set a popáté v sezoně pozvedla nad hlavu trofej pro šampionku. „Chtěla jsem si zahrát před Istanbulem zápasy v hale, tak jsem změnila program a místo stereotypu a tréninku v Prostějově zvolila tenhle krásný turnaj, kam se navíc dostanu autem. A všechno klapalo, jak jsme si s trenéry naplánovali,“ radovala se česká tenistka, jíž v Linci nedoprovázel kouč David Kotyza, nýbrž její přítel Adam Pavlásek. Za titul v Linci si připsala prémii 37 000 dolarů a také 280 bodů do žebříčku, poprvé v kariéře překonala zisk 6000 bodů a na kontě měla 6010 bodů. Třetí v pořadí Victorii Azarenkové se tak dostala na dosah pouhých 180 bodů a od světové dvojky Marii Šarapovové ji dělilo 360 bodů.