Tomáše vyřadilo bolavé rameno

22.08.2011 | Tomáš Berdych odvedl na turnaji WESTERN-SOUTHERN Open v Cincinnati s dotací 2.592.000 USD vynikající výkon, ve čtvrtfinále porazil Švýcara Federera 6:2, 7:6(3) a v semifinále dvouhry proti Novaku Djokovičovi musel po prvním setu vzdát pro bolesti ramene. V prvním kole měl volno, ve druhém přehrál Argentince Monaca 7:6(2), 6:0, ve třetím přehrál Španěla Almagra 6:2, 6:2 a získal 360 bodů do žebříčku ATP. První set s Djokovičem Tomáš prohrál 5:7, ale předtím za stavu 5:4 podával na vítězství v setu.

„Až na ten problém s ramenem, který mám, jsem se cítil dobře. Myslím, že kdybych byl zdravý, měl jsem dobrou šanci Djokoviče porazit. I když by to bylo hodně těžké,“ řekl Berdych. Nyní má týden na to, aby se připravil na poslední Grand Slam sezony. Loni na US Open vypadl v prvním kole. „Budu s tím bojovat, abych se dal do pořádku a mohl se připravit na US Open,“ dodával Berdych.

A ještě dodatek. Také Novak Djokovič vzdal finále v Cincinnati pro bolesti ramene. Za stavu 6:4, 3:0 šel k síti podat ruku Britovi Andymu Murraymu. Djokovič tak prohrál teprve druhý z 59 zápasů v této sezoně. I když nyní bojoval kromě soupeře také se zraněním. Murray díky tomu zopakoval vítězství z roku 2008, kdy na betonu v Cincinnati porazil právě Djokoviče.