Stříbro a zlato na mládežnických mistrovstvích!

23.08.2007 | Mládežnické týmy TK AGROFERT Prostějov mají za sebou vynikající vystoupení na mistrovství republiky družstev! Už před sezónou bylo jasné, že našimi největšími soupeři budou mladí tenisté I. ČLTK Praha, prognózy hovořily o tom, že by letos mládí ze Štvanice mělo vyhrát všechny týmové soutěže. Jak to zatím dopadlo? Náš tým mladších žáků prohrál ve finále s Pražany 4:5, když o týmovém zlatu rozhodovaly až závěrečné čtyřhry. A na šampionátu staršího žactva se nám podařilo nemožné, stejným poměrem jsme Štvanici porazili!

„Prohráli jsme, ale přesto jsme potvrdili, že v mládežnických kategoriích patříme jasně k nejlepším u nás. Blahopřeji I. ČLTK, postavili velice kvalitní tým, ve finále měli určitě i trochu více štěstí než my, ale co je důležité, skoro nikdo s námi nepočítal a proti favoritovi jsme sehráli velice dobrý zápas,“ konstatoval po finálovém duelu M ČR družstev ml. žactva šéftrenér mládeže Ing. Ivo Šilhánek. Ano, favorizovanému I. ČLTK TK AGROFERT Prostějov statečně vzdoroval!

Ani ve finále mistrovství republiky družstev staršího žactva stoprocentní favorit I. ČLTK neuspěl - TK AGROFERT Prostějov porazil tým I. ČLTK Praha 5:4! O zisku zlata rozhodl ten nejnečekanější výsledek v podobě úspěchu deblového páru Marková – Vágnerová, kterému úspěšnou taktiku určil Patrik Navara.  Zlaté medaile vybojovali: Jiří Veselý, Filip Horanský, Robert Rumler, Tomáš Prokop, Tim Srkala, Adam Pavlásek, Leonard Stachovskij, Marieta Vágnerová, Gabriela Marková, Nikol Gratclová a Vivien Juhászová. Kapitány byli Ing. Ivo Šilhánek a Patrik Navara.