Vít Kopřiva získal svůj čtvrtý titul v kariéře

16.09.2024 | Na kurtech ve Štětíně vybojoval Vít Kopřiva svůj první letošní triumf a ovládl tradičně kvalitně obsazený challenger. Prostějovský tenista ve finále porazil Andreu Pellegriniho a vybojoval čtvrtý titul na okruhu ATP Challenger Tour.

„Odehrál jsem skvělý turnaj, který byl hodně náročný. Hned tři zápasy byly třísetové. Moc si tohoto úspěchu cením, protože jsem musel opakovaně předvést špičkový výkon,“ prohlásil po turnaji v Polsku Kopřiva.

Pro vývoj finále s Italem Pellegrinim byl zásadní hodinový první set, kdy Kopřiva nejprve za stavu 5:4 při svém servisu promarnil vedení 30:0, ale v dalším gamu soupeře brejknul a druhou možnost na ukončení setu už využil. Ve druhé sadě už byl lepším hráčem. V závěru byl trochu nervózní, ale nepřipustil větší komplikace.