První grandslamová trofej pro Maxima Mrvu

09.09.2024 | Na největší úspěch dosavadní kariéry dosáhl na US Open nadějný tenista Maxim Mrva. Sedmnáctiletý prostějovský talent společně s Japoncem Reiem Sakamotem ovládli čtyřhru, když ve finále porazili 7:5, 7:6 česko-švýcarskou dvojici Denis Peták, Flynn Thomas.

„V rozhodujícím utkání jsme byli lepší. Ne každému se podaří vyhrát grandslam, proto si úspěchu hodně cením. Mám radost, stejně jako můj tým,“ prohlásil Mrva, který během slavnostního ceremoniálu dostal od pořadatelů omylem trofej pro vítěze čtyřhry vozíčkářů. „Zrovna, když poprvé vyhraju grandslam, stane se tohle. Pošlou mi poštou tu pravou. Musím si na ni počkat,“ usmíval se prostějovský tenista, kterého v závěru sezony čeká Turnaj mistrů pro hráče do 18 let, který proběhne od 16. do 20. října v čínském Čcheng-tu. „Rád bych zakončil rok v Top 10 mezi juniory, protože pak bych mohl dostávat nějaké volné karty na mužské turnaje,“ naznačil své ambice Mrva.

Finále čtyřhry si zahrála také Julie Paštiková. S Němkou Julií Stusekovou ve vyrovnaném finálovém souboji proti Maročance Malak El Allamiové a Norce Emily Sartz-Lundeové prohrály 2:6, 6:4, 6:10 po velké bitvě. „Škoda, že to nevyšlo, ale i za semifinále jsme byly rády,“ prohlásila Paštiková.