Tenisové naděje ovládly festival na Štvanici

03.07.2024 | Na pražské Štvanici proběhl první ročník tenisového festivalu pro děti do 8 let na středním kurtu, kterého se zúčastnilo osm nejlepších týmu. Každý kraj měl v turnaji výběr nejlepších hráčů. Z celkového vítězství se radovalo družstvo Prostějova, úřadující mistr České republiky v minitenisu.

Ve výborné konkurenci mladí tenisté hrající pod hlavičkou Jihomoravského kraje pod vedením trenérů Pavla Krčka, Karla Alturbana a Jiřího Svobody všechny své protivníky jednoznačně porazili. Ve čtvrtfinále rozdrtili tým severní Moravy 6:0, stejným výsledkem vyhráli semifinále nad výběrem Prahy i finále, v němž byl soupeřem tým středních Čech.

Zlaté medaile na festivalu získalo družstvo ve složení Karel Alturban, Tereza Štěpánková, Jiří Svoboda, Viliam Wachtel, Tadeáš Švrček, Luka Svozílek, Denis Ujec a Ema Bílková. Velká gratulace.