Julie Paštiková vlétla do světového žebříčku WTA

24.06.2024 | Tenisový svět objevuje další českou talentovanou tenistky. Na turnaji v Olomouci se po senzačním tažení dostala až do semifinále teprve šestnáctiletá Julie Paštiková a vlétla do světového žebříčku. Úspěch v Olomouci prostějovskou hráčku katapultoval na 814. pozici, přičemž před turnajem nebyla v pořadí WTA.

„Byl to pro mě skvělý turnaj, který jsem si užila. V hledišti byla rodina, známí a kamarádi, to bylo skvělé. Po posledním utkání jsem sice byla zklamaná, což je po porážce přirozené, celkově se mi podařilo uhrát super výsledek,“ ohlédla se za turnajem Paštiková.

Nadějná tenista dostala od pořadatelů volnou kartu a tu parádně využila, když na své vítězné cestě vyřadila dva nasazené soupeřky. Úžasné představení předvedla především ve čtvrtfinále, když hladce vyřadila Španělku Leyru Romero Gormazovou, hráčku druhé světové stovky. Paštiková soupeřce povolila pouze dvě hry. „Vůbec mě nenapadlo, že zápas bude tak jednoznačný,“ přiznala česká tenistka, která si po náročném programu dopřeje několik dní volna. „A pak poletím na juniorku ve Wimbledonu,“ plánuje Paštiková.AGROFERT TK PLUS
Město Prostějov Olomoucký kraj
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu