Tomáš Macháč řádí v Miami

25.03.2024 | V průniku do horních pater světového žebříčku pokračuje na turnaji kategorie Masters v Miami Tomáš Macháč, nedávná posila TK Agrofert Prostějov. Na Floridě dokázal poprvé porazit hráče z první desítky Andreje Rubljova a také trojnásobného grandslamového vítěze a olympijského vítěze Andyho Murrayho.

„Je to mé největší vítězství v kariéře,“ jásal po výhře nad britskou legendou Macháč, který uznávanou tenisovou ikonu porazil po setech 5:7, 7:5, 7:6, přičemž v závěrečném tie-breaku prohrával 3:5. Následně ale získal čtyři body v řadě a mohl se radovat. „Je vždycky radost sdílet kurt s tak velkou legendou. Jsem především šťastný, že jsem si proti Andymu mohl zahrát dlouhý zápas. Ale na druhou stranu, tak dlouho člověk hrát nechce,“ usmíval se prostějovský tenista.

V Miami před duelem s Murraym porazil 6:4, 6:4 Rubljova a v přípravě na toto utkání se radil také Jakubem Menšíkem. „Ptal jsem se ho na nějaké tipy, protože on ho porazil v Dauhá. Pomáhá nám, že dokážeme porazit takové hráče, pak si můžeme i radit,“ těší Macháče.AGROFERT TK PLUS
Město Prostějov Olomoucký kraj
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu