Lehečka porazil Rubljova, Menšík vyhrál první zápas na tisícovce

11.03.2024 | Všech deset hráčů z první světové desítky se postavilo do zápasů úvodního kola megaturnaje v Indian Wells, kde každoročně naplno startuje tenisová sezona v zámoří. Přímo do hlavní soutěže se ve dvouhře dostali hned tři tenisté z Prostějova.

Úspěšnou premiéru na „tisícovce“ má za sebou Jakub Menšík, který od pořadatelů po posledních skvělých výkonech dostal divokou kartu a porazil jihokorejského kvalifikanta Song-čchana Honga. Následně po velkém boji prohrál ve třech setech s domácím Benem Sheltonem nasazenou šestnáctkou.

„Ještě před několika měsíci by mě ani nenapadlo, že si v Indian Wells zahraji hlavní soutěž. Doufám, že jsem pořadatele nezklamal a za volnou kartu odvedl slušnou práci,“ uvedl Menšík, kterého i po prohraném utkání vyprovázeli diváci potleskem.

Podobný osud potkal Tomáše Macháče. Na výhru v úvodním duelu nedokázal navázat v souboji s jednadvacátým nasazeným Francouzem Adrianem Mannarinem. „Nebyl to můj den,“ posteskl si Macháč, který v zápase získal jen tři hry.

Jiří Lehečka vstoupil do turnaje jako nasazený tenista až ve 2. kole a přetlačil Brandona Nakashimu z USA a následně světovou pětku Andreje Rubljova. „Věděl jsem, že musím jako první trefovat tvrdé údery. Chtěl jsem se také soustředit na svůj servis. A vyšlo to,“ komentoval po postupu do osmifinále Lehečka.AGROFERT TK PLUS
Město Prostějov Olomoucký kraj
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu