Senzační jízda Jakuba Menšíka v Dauhá a postup do TOP 100

25.02.2024 | Poprvé v kariéře se Jakub Menšík dostal do finále na okruhu ATP. Díky skvělému úspěchu na turnaji v Dauhá prostějovský tenista premiérově postoupil do světové stovky, v níž je v osmnácti nejmladší. V Kataru porazil skvělé soupeře a prohrál až v Karenem Chačanovem. „Poslední porážka sice mrzí, ale i tak to byl kouzlený týden,“ prohlásil rodák z Prostějova, kterému v novém vydání světového žebříčku patří 87. místo.

„Hrál jsem challenger v Bahrajnu a když přišla možnost si asijský pobyt prodloužit, neváhal jsem. Ale že to dopadne takto jsem opravdu nečekal. Byl to skvělý turnaj, doufám, že to není poslední finále,“ říkal s úsměvem po závěrečném vystoupení Menšík.

Osmnáctiletý tenista se rozjel v úvodním utkání, v němž vyřadil nasazeného Alejandra Davidoviche Fokinu a následně po neuvěřitelném dramatu vyřadil Andyho Murrayho. Ve čtvrtfinále s přehledem přehrál nasazenou jedničku a Andreje Rubljeva a velkou jízdu nezastavil ani Gael Monfils, se kterým sice český hráč ztratil druhý set, v tom rozhodujícím měl ale více sil.

Ani v rozhodujícím utkání nebyl bez šancí. Ve zkrácené hře první sady měl dokonce k dispozici čtyři setboly, Chačanov ovšem všechny odvrátil a na začátku druhého setu navíc prolomil Menšíkům servis a náskok udržel. „Udělal jsem několik nevynucených chyb. Společně s celým mým týmem jsme však odvedli celkově skvělou práci. Příště nám to vyjde,“ prohlásil prostějovský tenista.

foto: X - José MorgadoAGROFERT TK PLUS
Město Prostějov Olomoucký kraj
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu