Snadná cesta do finále tenisové extraligy

18.12.2023 | Jen s minimálními problémy se museli vypořádat tenisté TK Agrofert Prostějov v semifinálové skupině extraligy smíšených družstev. Obhájce titulu v regionálním derby porazil Přerov 6:1 a vzápětí 5:1 Pardubice, když o vítězi utkání bylo rozhodnuto už po singlech.

„Udělali jsme první krok k obhajobě. Jsem spokojený, že jsme neměli větší problémy. Tak jsme si to představovali, při sestavování soupisky udělal klub maximum, aby měl šanci získat dvacátý titul v historii. Výsledky ve skupině to potvrdily,“ prohlásil kapitán družstva Jaroslav Navrátil.

Zajímavé bylo derby proti Přerovu. V něm si proti svému mateřskému klubu zahrála Linda Nosková, startující po dohodě obou stran za Prostějov. Jednačtyřicátá hráčka žebříčku WTA svoji úlohu zvládla, když vyhrála ve třech setech nad zkušenou Slovenkou Rebeccou Šramkovou. „Pomohla nám, do týmu rychle zapadla,“ pochvaloval si Navrátil.

Do zápasů semifinálové části nemuseli vůbec zasáhnout dva nejvýše postavení hráči Jiří Lehečka a Fabian Maroszan, posila z Maďarska. Bez potíží to zvládli další tenisté Prostějova. Třeba Jakub Menšík, který vyhrál své obě dvouhry a má velkou šanci získat dva týmové tituly v jedné sezoně. V polovině září totiž bezprostředně po úspěšném vystoupení v Davis Cupu ve Valencii přiletěl do Prahy a pomohl dorosteneckému výběru vyhrát mistrovství republiky.

„Dva tituly by byly speciální,“ pousmál se Menšík. „Týmové soutěže hraji rád. Za mateřský klub z rodného města,“ dodal.

Ve finále Prostějov vyzve pražskou Spartu, která ovládla druhou semifinálovou skupinu. Zápas o titul se bude hrát v úterý v Říčanech od 10 hodin.AGROFERT TK PLUS
Město Prostějov Olomoucký kraj
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu