Tenisté budou v kvalifikaci Davis Cupu hrát doma proti Izraeli

27.11.2023 | Po pěti letech budou tenisté v Davis Cupu hrát před vlastními fanoušky. V kvalifikaci příštího ročníku se utkají o další postup s Izraelem. Hrát se bude 2. a 3. února, nebo 3. a 4. února. V sestavě budou mít opět převahu zástupci prostějovského klubu.

„Jsem velice rád hlavně za kluky. Čeští fanoušci ještě tuhle mladou generaci, ať už Lehečku, Macháče, nebo Menšíka, neměli možnost vidět pořádně v akci. Jsem rád, že se budou moci ukázat na domácí půdě,“ komentoval los kapitán výběru Jaroslav Navrátil.

Česko se s Izraelem utká podruhé v krátké době, vloni se střetly v baráži. V Tel Avivu tehdy tým kapitána Jaroslava Navrátila zvítězil 3:1 na zápasy a udržel se v elitní skupině. Češi hostili Izrael před pěti lety v 2. kole evropsko-africké zóny. Také tehdy vyhráli v Ostravě poměrem 3:1.

„Izrael je příjemný soupeř. O to víc, že budeme hrát doma v Česku. Když jsem tam viděl soupeře jako Švýcarsko, Maďarsko nebo Belgie, tak to byli pro první kolo těžcí soupeři. V Izraeli jsme si to vyzkoušeli před rokem a půl. Soupeře a hráče známe. S losem jsme spokojení,“ prohlásil Navrátil.

Izraelskou jedničkou je Daniel Cukierman, kterému patří v žebříčku ATP až 424. místo, za ním je pak na 439. příčce Jišaj Oliel. „Nechtěl bych srovnávat žebříčky. Žebříček v Davis Cupu v minulosti nebyl mnohokrát důležitý. Je to ale velmi příjemný soupeř. Budeme velkými favority. Počkejme si, jak dopadne první článek sezony v Austrálii. Budu rád, když budou všichni kluci připravení a ve slušné formě, abychom přes kvalifikaci přešli a dostali se do semifinálové skupiny,“ dodal šéf české lavičky.AGROFERT TK PLUS
Město Prostějov Olomoucký kraj
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu