Sára Bejlek slaví největší titul kariéry!

20.11.2023 | Sedmnáctiletá tenistka TK Agrofert Prostějov vybojovala svoji nejcennější trofej když ve finále antukového turnaje WTA 125 v chilské Colině rozdrtila pátou nasazenou Francouzku Diane Parryovou 6:2, 6:1 a ve světovém žebříčku WTA se posunula na 132. příčku.

Bejlek vstupovala do solidně obsazeného podniku v roli nenasazené tenistky. I podle toho vypadal její těžký los. Postupně však na její raketě skončily Anna Bondárová z Maďarska, Gruzínka Jekatěrina Gorgodzeová, další Maďarka Panna Udvardyová a semifinalistka Roland Garros z roku 2020 Nadia Podoroská z Argentiny.

Ve finále měla nadějná tenistka hned ve druhé hře měla tři brejkboly v řadě, které ještě nevyužila, o dva gemy později však už slavila první úspěch na returnu. Ačkoliv tuto výhodu nedokázala využít, následně znovu získala brejk, krátce poté vedla už 5:2. Po obrovské bitvě v osmé hře navíc proměnila šestý setbol, za 39 minut získala úvodní sadu.

Ve druhém setu vybojovala brejk ve čtvrté hře, následně odvrátila stav 15:40 a hned pět šancí soupeřky. Servis si však uhájila, posléze znovu uspěla na returnu, díky čemuž se o chvíli později mohla radovat ze zisku největšího titulu kariéry.AGROFERT TK PLUS
Město Prostějov Olomoucký kraj
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu