Mrva s Kumstátem dotáhli tým k výhře v juniorském David Cupu

06.11.2023 | Na výjimečný výsledek dosáhl český daviscupový tým ve španělské Córdobě. Po šesti letech vyhrál sledovanou soutěž, když se opíral především nadějné prostějovské tenisty Maxima Mrvu a Jana Kumstáta. Společně s Martinem Doskočilem se družstvo dostalo do finále, v němž velkou jízdu zakončilo výhrou 2:1 nad Itálií.

„Je to skvělý úspěch. Mužský tým si to v listopadu rozdá o úspěch v Málaze, vůbec bychom se nezlobili, kdyby napodobil naše naděje. Děláme maximum, abychom se postarali o budoucnost českého tenisu, a výsledky ukazují, že jdeme dobrou cestou,“ prohlásil šéf prostějovského tenisu Miroslav Černošek.

Čeští tenisté v základní skupině porazili Nizozemí, Maroko a Brazílii 3:0 a po stejném výsledku vyřadili ve čtvrtfinále Velkou Británii. V boji o postup do finále přehráli domácí výběr v poměru 2:1 a vzápětí si došli pro cenný pohár.

Hlavní zodpovědnost za výsledky padala na bedra Jana Kumstáta a Maxima Mrvy, kteří odehráli drtivou většinu singlových zápasů. Třetí do party, Martin Doskočil, ale rozhodně nezůstal pozadu Na turnaji si připsal výhru ve dvouhře proti Nizozemsku a hned tři vítězství v deblu.

Finálové klání zahájil Kumstát soubojem s Andreou De Marchim, na kterého ale nedokázal najít recept. Italové se dostali do vedení 1:0 po vítězství De Marchiho 6:4, 7:6 a Češi čelili stejné situaci jako v sobotu se Španělskem. I v semifinále totiž první zápas prohráli a museli otáčet skóre. A stejně jako proti Španělsku, tak i proti Itálii se to povedlo. Ve druhém singlu sice Mrva ztratil úvodní sadu s Federicem Cinou, ale dokázal zmobilizovat své síly a vývoj střetnutí otočil. Výhrou 3:6, 6:3, 6:2 si vynutil rozhodující čtyřhru.

Do závěrečného deblu naskočili Mrva s Kumstátem proti Cinovi s De Marchim a poměrně svižné utkání dokázali urvat na svou stranu v poměru dvakrát 6:4. Rozhodli tím o tom, že juniorský Davis Cup vyhráli Češi potřetí v samostatné historii.AGROFERT TK PLUS
Město Prostějov Olomoucký kraj
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu