Návrat do světové padesátky oslavila Kateřina Siniaková titulem

23.10.2023 | Do skvělé formy se v závěru sezony dostala Kateřina Siniaková. Po finálové účasti v Hongkongu získala titul na turnaji v Nan-čchangu a po zisku druhého letošního triumfu poskočila na dvaačtyřicátou příčku světového žebříčku.

„Letošní rok nebyl z pohledu dvouhry vůbec snadný. Několikrát mě zastavilo zranění, výkony nebyly vyrovnané. Musela jsem překonat řadu překážek. V posledních týdnech jsem za to byla odměněna,“ prohlásila tenistka, která se v turnaji nevešla mezi nasazené, přesto dokázala zvítězit.

Především finálový duel s krajankou Marií Bouzkovou nabídl úžasnou podívanou. Bitva dvou českých tenistek trvala více než tři a půl hodiny. Nasazená trojka získala poměrně snadnou první sadu, Siniaková vyrovnala až ve zkrácené hře druhého dějství a stejným poměrem získala i rozhodující set. Pro titul si došla i přes tři odvrácené mečboly po setech 1:6, 7:6, 7:6.

„Byl to neuvěřitelný souboj. Začátek se nepovedl. Ale nechtěla jsem dopadnout jako na minulém turnaji, kde mi chyběl kousek k titulu. Prala jsem se o každý míč, ani na vteřinu jsem nepřestala věřit, že můžu uspět. Klíčové míče, včetně odvrácených mečbolů, jsem zvládla. Únava je velká, ale radost ještě větší,“ smála se Siniaková.



AGROFERT TK PLUS
Město Prostějov Olomoucký kraj
facebook Rekreační tenis












Oficiální partner klubu