UniCredit Czech Open: Turnajová jednička s jistotou do čtvrtfinále

07.06.2023 | V duelu s Nizozemcem Jelle Selsem (169. ATP) nejvýše nasazený Jiří Lehečka začal potvrzovat roli favorita až ve zkrácené hře, po níž se dostal do vedení. Ve druhém setu s houževnatým soupeřem získal vedení 4:1, sadu vyhrál v poměru 6:3 a vydřel postup. Během dvouhodinového utkání byl Lehečka lepším hráčem na dvorci, v prvním setu však neudržel výhodu brejku a musel své vítězství vybojovat až v tiebreaku.

Ve druhé sadě se však dostal po úvodní brejkované do vedení 3:1 a výhodu jednoho brejku si donesl až do koncovky zápasu. „Se soupeřem jsem už hrál dvakrát, vím, že pokud nastoupí proti lépe postavenému soupeři, jde jeho výkon nahoru a to se opět dokázal. Bylo to hodně ubojované vítězství, ale takové je dvojnásobně cenné,“ komentoval duel Lehečka, který v dalším kole narazí na Lukáše Kleina ze Slovenska. „Hraje podobně jako já, chodí do míčů razantně. Snadné to určitě nebude,“ tuší jednička UniCredit Czech Open. Připomeňme, že Slovák Klein byl loni na turnaji UniCredit Czech Open v semifinále, o postup do finále prohrál se Svrčinou.