Petra potvrdila skvělý vstup do sezóny

03.03.2019 | Třebaže Kvitová ve finále v Dubaji podlehla Švýcarce Belindě Bencicové, potvrdila, že do nové sezony vstoupila výborně. Na turnaji Dubai DUTY FREE Tennis Championships, který měl dotaci 2.828.000 USD získ 585 bodů do rankingu WTA, postoupila na třetí příčku a díky dalšímu bodovému zisku vede letošní Race pro Turnaj mistryň v Shenzhenu.

„Je to zvláštní, abych byla upřímná. Nevěřila jsem, že se mi bude takhle dařit. Tenis je pro mě tenhle týden únikem od jiných věcí, pomáhá mi ze všeho ven,"řekla médiím v Dubaji Kvitová. Na 27. titul, kterým by se vyrovnala druhé nejúspěšnější Češce Haně Mandlíkové, si Kvitová musí ještě počkat minimálně na březnový turnaj v Indian Wells. Petra měla v prvním kole volno, ve druhém porazila krajanku Siniakovou 6:7(6), 6:4, 6:4, ve třetím Američanku Bradyovou 7:5, 1:6, 6:3, ve čtvrtfinále Slovenku Kužmovou 6:4, 6:0, v semifinále Hsiehovou z Tajvanu 3:6, 6:2, 6:4 a až ve finále nestačila na Bencicovou 3:6, 6:1, 2:6. Ta porazila čtyři hráčky Top 10 během čtyř dnů a podruhé v kariéře vyhrála turnaj kategorie WTA Premier 5. Kvitová hrála pětatřicáté finále v kariéře a neuspěla teprve podeváté, když před měsícem zůstala těsně pod vrcholem také na Australian Open. Dvakrát ve finále po sobě naposledy prohrála v roce 2013 - v dubnu v Katovicích a v srpnu v New Havenu.