Týmy

Mladší žáci Starší žáci Dorost Extraliga

Mladší žáci obhájili loňský titul

23.07.2013 | Smíšené družstvo mladších žáků TK AGROFERT Prostějov obhájilo titul mistra České republiky v tenisu ve Zlíně, když Pohár prezidenta Českého tenisového svazu získalo po vítězství nad týmem I. ČLTK Praha 6:3. Ve finále vedli prostějovští hráči již 4:2 po dvouhrách.

Češi opět v semifinále!

10.04.2013 | Oslabený český tým postoupil opět do semifinále Davisova poháru, podařilo se mu to počtvrté za uplynulých pět let! Bez Berdycha, který se omluvil, porazili Češi na antuce v Astaně Kazachstán 3:1, se kterým v Ostravě v prvním kole Světové skupiny 2011 překvapivě prohráli 2:3. Tehdy v ostravské ČEZ Areně nemohl nastoupit zraněný Radek Štěpánek, tentokráte chyběl Tomáš Berdych. Navíc Radek Štěpánek nebyl v Astaně po lednové operaci vyhřezlé krční ploténky, jak se ukázalo ve čtyřhře, v dokonalé kondici.

Halové mistrovství ČR ovládl Prostějov

28.01.2013 | Druhý týden v lednu se opět v plzeňské hale konalo halové mistrovství republiky mužů, tento rok premiérově pod názvem Memoriál Jana Záhlavy. Mistrem ČR se stal v prostějovském finále zkušený Jaroslav Pospíšil, který ve dvou setech přehrál klubového kolegu Michala Konečného. Ve čtyřhře získali titul pár I. ČLTK Praha Roman Jebavý, Jan Šátral ve finále porazili dvojici TK AGROFERT Prostějov Pavlásek, Konečný. Turnaj měl celkovou dotaci 140 tisíc korun. Ve finále čtyřhry Adam Pavlásek a Michal Konečný prohráli s párem Jebavý, Šátral až v super tiebreaku třetího setu.

Rakovník: Stříbrní starší žáci

29.08.2012 | Na mistrovství České republiky družstev staršího žactva O Pohár prezidenta ČTS v Rakovníku získali mladí TK AGROFERT stříbrné medaile a ve finále podlehli 6:3 pražské Spartě. Ve čtvrtfinále přehráli TC MJ-Tenis 9:0 a v semifinále více než jasně tým I. ČLTK Praha 7:2. Vzhledem k tomu, že v pražské Spartě už třetí rok je klubový management a majitelé úzce spojeni s Prostějovem, byl finálový duel jen potvrzením správné filozofie v péči o talenty.

Čtyři medaile z mistrovské haly

31.01.2012 | Na halových mistrovstvích České republiky mladších žáků a žákyň získali mladí tenisté TK AGROFERT čtyři medaile. V areálu TK NERIDÉ v Praze-Chotejně se Jan Marančák probojoval do semifinále dvouhry, prohrál se Sedlářem (TC-MJ Tenis), spolu s Janem Jermářem (TK DEZA Valašské Meziříčí) se pak dostal do finále čtyřhry, ke zlatým medailím je nepustil pár Jiroušek (TK NERIDÉ), Macháč (TK Sparta Praha).

České tenistky po 23 letech vyhrály Fed Cup

07.11.2011 | České tenistky se radují po 23 letech z triumfu ve Fed Cupu. Vynikající Petra Kvitová zajistila dva body ve dvouhře a rozhodující třetí bod dramatického finále v Moskvě získaly Květa Peschkeová s Lucií Hradeckou, které v rozhodující čtyřhře zdolaly Marii Kirilenkovou s Jelenou Vesninovou 6:4, 6:2. České hráčky ve finále porazily Rusko 3:2. Hrdinkou fedcupové jízdy týmu kapitána Petra Pály se stala světová dvojka Petra Kvitová, vítězka šesti svých dvouher v letošním ročníku. Ve finále proti Rusku nejdříve zdolala Kirilenkovou a v neděli vydřela výhru nad Světlanou Kuzněcovovou. O triumf českých tenistek se zasloužilo nejen finálové kvarteto Kvitová, Lucie Šafářová, Hradecká a Peschkeová, ale také Barbora Záhlavová-Strýcová s Ivetou Benešovou, které vyhrály rozhodující čtyřhru v semifinále v Belgii. Tenistky slaví premiérový titul ve Fed Cupu v historii samostatné republiky a první od roku 1988, kdy popáté a naposledy zvítězilo tehdejší Československo.