Týmy

Mladší žáci Starší žáci Dorost Extraliga

Winter Cup: Dvě zlata, dvě stříbra a bronz

29.02.2016 | České týmy získaly na Winter Cupu, halovém mistrovství Evropy družstev mládeže pět medailí, postoupily do všech šesti finálových skupin do 12, 14 a 16 let. Oba české týmy dvanáctiletých získaly zlato, chlapci vyhráli skupinu v Hrádku nad Nisou a pro titul mistrů Evropy si došli ve Vésce. Mladé dívky si postup do finále v Sunderlandu vybojovaly v Rakovníku a ke zlatu vedla v Anglii cesta přes vítězství nad Ruskem, Ukrajinou a ve finále nad Rumunskem. Na šampionátech do 14 a 16 let získala Česká republika tři medaile, nejcennější byla finálová umístění chlapců do 14 let a dívek do 16 let, oba týmy vybojovaly stříbrné medaile.

Dorostenci TK AGROFERT Prostějov na MČR družstev stříbrní

21.09.2015 | TK Sparta Praha se stala vítězem mistrovství ČR družstev v kategorii dorostu, které se hrálo právě na dvorcích TK Sparta Praha v pražské Stromovce. Ve finále Sparta porazila Prostějov 6:3. Na třetím místě skončilo I.ČLTK Praha, které porazilo Přerov 5:4.

MČR družstev v babytenisu vyhrál Prostějov

21.09.2015 | Družstvo hráčů do 9-ti let z Prostějova vyhrálo X. mistrovství ČR družstev v kategorii babytenisu, které se o víkendu 19.-20. září hrálo na dvorcích TK AGROFERT Prostějov. Na druhém místě skončil tým TK Sparta Praha a na třetím místě TK Olymp Praha.

Starší žáci na mistrovství ČR stříbrní

03.09.2015 | Mistrovství ČR družstev staršího žactva se hrálo už tradičně v Rakovníku, pod vedením kapitánů Ivo Šilhánka, Tomáše Kajlíka a Tomáše Josefuse porazil prostějovský TK AGROFERT v 1. kole tým Severočeská tenisová 7:2, v semifinále stejným poměrem I. ČLTK a ve finále po vyrovnaném boji podlehl pražské Spartě 4:5. V souboji o třetí místo I. ČLTK Praha porazil TK Precheza Přerov 5:4.

TK AGROFERT kraloval české extralize

28.12.2014 | TK AGROFERT Prostějov vyhrál už posedmé za sebou českou extraligu, ve finále zdolal i za přispění českých jedniček Petry Kvitové a Tomáše Berdycha tým PRECHEZA Přerov. Svého hanáckého rivala porazili favorizovaní prostějovští tenisté ve finále potřetí za sebou a celkově triumfovali v extralize podvanácté. "Týmu věřím, je výborně poskládaný, všichni mají velkou chuť uspět," říkala před extraligou Petra Černošková, šéfka tenisových projektů TK PLUS. "Jsme velkými favority, ale v žádném případě nebereme zisk titulu jako samozřejmost, týmové soutěže mají svá specifika a mezi vítězstvím porážkou je mnohdy jen malý krůček. Úspěch zadarmo nedostaneme, jsme však připraveni se o něj poprat a doufám, že budeme úspěšní." Jen v zápase proti I. ČLTK Praha se rozhodovalo až v závěru, jinak prostějovský tým procházel extraligou bez problémů.

Spokojená Petra Černošková

28.12.2014 | Jak viděla českou extraligu ředitelka tenisových projektů TK PLUS Petra Černošková? "Podařilo se nám obhájit titul a jsme moc spokojeni. Ke čtyřem zlatým týmovým medailím jsme přidali pátou, jen jednou náš tým skončil ve finále, stříbro starších žáků nás ale nemrzí, porazila nás spřátelená Sparta. Měli jsme sice silný extraligový tým, ale provázela nás zranění a v žádném případě se tohle týmové zlato nerodilo lehce. Jsem ráda, že jsme opět i letos dokázali, že jsme nejúspěšnějším klubem u nás. Co bylo po nás letos hodně důležité? Dostali šanci mladí hráči a splnili jsme to, s čím jsme šli do extraligy. Nastoupil Adam Pavlásek, Tereza Smitková, byli oporami týmu a je opravdu na čem stavět. Dokázali potlačit tlak, nervozitu, mají za sebou úspěšné extraligové premiéry a určitě jim to přinese do sezony tolik potřebné sebevědomí. Extraliga nabídla hráčům výborné rozehrání před sezonou, žádný trénink nenahradí opravdový extraligový zápas," dodávala Petra Černošková.