Petra Kvitová vyhrála v Dauhá a je v Top 10

19.02.2018 | Petra Kvitová získala 22. titul v kariéře, dokonale otočila finále v Dauhá se Španělkou Gabrine Muguruzaovou, připsala si do zápasové statistiky třináctý vyhraný zápas v řadě!

Titul v Petrohradu, úspěšná reprezentace ve Fed Cupu a velká vítězná série v Dauhá a návrat do Top 10. V prvním kole porazila Buyukakcayovou (Tur.) 6:0, 6:3, ve druhém Polku Radwanskou 6:7(3), 6:3, 6:4, v osmifinále Ukrajinku Svitolinovou 6:4, 7:5, ve čtvrtfinále Němka Görgesová za stavu 6:4, 2:1 zápas vzdala. V semifinále proti světové jedničce Carolině Wozniacké vyhrála po velkém boji 3:6, 7:63, 7:5, přitom první nasazená Dánka dvakrát servírovala do zápasu.
„Ona vůbec netuší, že dneska hraje proti největší bojovnici na světě,“ povzbuzoval Petru Kvitovou kouč Jiří Vaněk ve finále v polovině druhého setu. „Já vím, že jsi unavená, ale ty ses pro tyhle zápasy narodila, tak pojď.“ Co říkala Petra mj. po finále? „Je skvělé být zpět v Top 10. Před rokem se všechno tohle zdálo neuvěřitelné, mnoho lidí tomu nevěřilo, ale teď tu stojím jako vítězka a jsem šťastná. Děkuji všem, co tu cestu jdou se mnou. Děkuji všem fanouškům, svému týmu i celé své rodině,“ konstatovala sedmadvacetiletá Kvitová po utkání.AGROFERT Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY MORAVIA STEEL
Olomouc
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu