Kvitová se stala královnou Petrohradu

05.02.2018 | Petra Kvitová ovládla halový turnaj WTA Premier v Petrohradu (733 900 USD), hrála 28. finále a vyhrála 21. titul. Naposledy se z turnajového prvenství radovala loni v červnu v Birminghamu při druhém startu po vážném zranění levé ruky. Ve finále v Petrohradu jednoznačné porazila 6:1, 6:2 francouzskou obhájkyní titulu Kristinu Mladenovicovou.

V prvním kole porazila Rusku Vesninovou 6:2, 6:0, v osmifinále Rumunku Beguovou 6:3, 1:6, 6:1, ve čtvrtfinále Petra vyřadila Lotyšku Ostapenkovou jasně 6:0, 6:2, v semifinále po boji Němku Görgesovou 7:5, 4:6, 6:2 a konečně ve finále přehrála Francouzku Mladenovicovou. Při své premiéře v petrohradské hale si Kvitová připsala pět vítězství včetně tří nad hráčkami z první světové patnáctky. Ve čtvrtfinále zdolala Lotyšku Jelenu Ostapenkovou (6. WTA), v semifinále Němku Julii Görgesovou (12.) a ve finále Mladenovicovou (10.). Petra startovala v Petrohradu na volnou kartu, při slavnostním ceremoniálu za ní poděkovala. „Bez ní bych tady nestála,“ dodala. „Byl to pro mě speciální turnaj. Odehrála jsem během něj několik neuvěřitelných zápasů a musela jsem opravdu bojovat, abych se dostala až sem,“ prohlásila Kvitová na kurtu.
Dvojnásobná wimbledonská šampionka vylepšila svou skvělou bilanci ve finálových zápasech na 21 výher a 7 porážek. Už nyní je jisté, že osmou sezonu za sebou zakončí s minimálně jedním vyhraným turnajem.

Češky s největším počtem titulů ve dvouhře:
167 – Martina Navrátilová
27 – Hana Mandlíková
24 – Jana Novotná
21 – Petra Kvitová
10 – Helena Suková
9 – Karolína Plíšková
7 – Regina Maršíková a Lucie Šafářová
6 – Nicole Vaidišová

Počty titulů, aktivní hráčky:
72 – Serena Williamsová
49 – Venus Williamsová
36 –Maria Sharapová
28 – Caroline Wozniacki
21 – Petra Kvitová
20 – Agnieszka Radwanská a Victoria AzarenkaAGROFERT Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY MORAVIA STEEL
Olomouc
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu