Desátý extraligový titul pro TK AGROFERT

27.12.2017 | Letošní Bonver tenisová extraliga se konala již tradičně v předvánočním termínu 15. – 20. Prosince, hrála se na třech místech, na pražské Spartě, v prostějovské hale a ve sportovním areálu Oáza Říčany, kde poprvé konalo i finále. Jaká byla sestava obhájce titulu TK AGROFERT Prostějov?

Jiří Veselý, Adam Pavlásek, Slováci Jozef Kovalík a Norbert Gombos, Václav Šafránek, Zdeněk Kolář, Vít Kopřiva, Karolína a Kristýna Plíškovy, Lucie Šafářová, Tereza Smitková, Barbora Štefková a Magdaléna Pantůčková. V Prostějově se v semifinálové skupině kromě domácího týmu představila ještě přerovská Precheza a říčanská Oáza, AGROFERT s přehledem postoupil do finále.

Výsledky semifinálové skupiny: TK AGROFERT Prostějov – TK Precheza Přerov 6:3, TK Precheza Přerov – RPM Oáza Říčany 5:4, TK AGROFERT Prostějov – RPM Oáza Říčany 5:2,

Finále: TK AGROFERT Prostějov – TK Sparta Praha 5:1, (Karolína Plíšková – Kvitová 6:4, 3:6, 6:1, Kovalík – Konečný 6:4, 6:4, Pavlásek – Vocel 2:6, 3:6, Šafářová – Siniaková 7:6, 6:4, Veselý – Jaloviec 7:6, 2:6, 6:4, Gomboš – Michnev 6:3, 6:3).

Konečné pořadí Bonver tenisové extraligy 2017:
1. TK AGROFERT Prostějov
2. TK Sparta Praha
3. - 4. TK PRECHEZA Přerov
3. - 4. I. ČLTK Praha
5. - 6. RPM Oáza Říčany
5. - 6. LTK Liberec
7. LTC Pardubice
8. TK Spartak Jihlava

Co říkal po extralize Jaroslav Navrátil? „Jako správný kapitán jsem věřil, že vyhrajeme. Měli jsme velkou jistotu v Karolíně Plíškové, Lucka Šafářová dokonale prodala své zkušenosti v zápase se Siniakovou. Na druhé straně Adam Pavlásek se opět přesvědčil, že musí přidat, jinak mu tenisový vlak definitivně ujede. V zápase s Poljakem to ještě ustál, ve finále s Vocelem už tahal za kratší konec. Co nás dovedlo k desátému titulu v řadě? Tým měl velkou vnitřní sílu, věřili jsme si a když nás ve finále podržely holky, říkal jsem si, že už nám ten titul Sparta nesmí vzít. Moc týmů, které by měly takovou sestavu, na světě není.“AGROFERT Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY MORAVIA STEEL
Olomouc
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu