Vynikající ocenění Petry Kvitové

13.09.2017 | Petra Kvitová na posledním Grand Slamu sezony v New Yorku vypadla ve čtvrtfinále, z US Open si přesto přivezla jednu cenu. Stala se totiž laureátkou ceny za sportovní chování Sportsmanship Award!

Ve druhém týdnu US Open porazila světovou trojku Muguruzaovou ze Španělska a prohrála po velkém boji ve čtvrtfinále s Venus Williamsovou. Kvitová, které poslední Grandslam vyšel, stále cítí, že nemá v ruce obvyklou jistotu. „Někdy mi chyběla. Venus vám každopádně nedá moc času. Zaváháte a šance je pryč. Ke konci třetího setu do toho víc šla. Častěji pálila forhend po lajně a víc mě hnala, což rozhodlo. Ale u sebe jsem cítila chuť a vůli. To je dobré,“ řekla Kvitová.

O ocenění Sportsmanship Award? Pořadatelé vybrali českou hráčku společně s Argentincem Juanem Martínem del Potrem jako znamenité představitele tenisu ztělesňující správný přístup ke sportu. „Zaujali nás nejen svými výkony na US Open, ale i tím, jak k nim došli. Petra se neuvěřitelně vrátila a Juan Martín si umí získat publikum,“ konstatovala šéfka americké tenisové asociace USTA Katrina Adamsová. Cenu USTA uděluje od roku 2011 a má inspirovat mladé hráče a jejich rodiče k správnému přístupu ke sportu, fair play a vzájemnému respektu. Oceněné vybírá komise, v které byli například bývalí hráči Todd Martin, Mary Carillová, Mary Joe Fernandezová, Chanda Rubinová nebo novinář Matt Cronin. Loni ocenění od US Open dostali Němka Angelique Kerberová a Japonec Kei Nišikori a dříve například Američanka Venus Williamsová, Švýcar Roger Federer, Dánka Caroline Wozniacká nebo Číňanka Li Na. AGROFERT Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY MORAVIA STEEL
Olomouc
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu