MS do 14 let: Dívky čtvrté, chlapci desátí

18.08.2017 | Šestadvacáté mistrovství světa tenistů do 14 let, které v uplynulém týdnu hostil podevatenácté Prostějov, zná své mladé šampiony, mezi chlapci se radovali z triumfu Švýcaři, v dívčí kategorii vybojovaly titul Američanky. Českým barvám se více dařilo v kategorii dívek, kapitán Lubomír Štych měl v týmu Darju Viďmanovou (I. ČLTK), Kateřinu Mandelíkovou (TK AGROFERT Prostějov) a Lindu Fruhvirtovou (TK Sparta), prošel až mezi čtyři nejlepší týmy.

V semifinále Češky podlehly Ukrajině a v boji o třetí místo nestačily na Rusko. Kapitán Jiří Kulich vedl tým Adam Jurajda (TK AGROFERT Prostějov), Daniel Siniakov (TK Sparta Praha) a Lukáš Hauge (TK NERIDÉ), chlapci skončili v základní skupině třetí, takže na ně zbyl jen boj o deváté místo. V něm nakonec podlehli Peru a skončili na desátém místě.
Co říkal šampionátu šéf prostějovského tenisu Miroslav Černošek? „Juniorské mistrovství světa má velkou podporu v regionu, v našem městě, ale absolutně žádnou podporu státu, což mě u tak velké akce překvapuje. 189 týmů z 99 zemí bojovalo v kvalifikacích a do finále v Prostějově se dostalo nejlepších 16 chlapeckých a 16 dívčích družstev, to je přece grandiózní světový šampionát! Na druhé straně je třeba říct, že nám přispěla tenisová federace ITF a už tradičně velice vstřícně se staví k této akci ČTS a jeho prezident Ivo Kaderka. Už dlouho říkáme, že World Junior Tennis Final je i o budoucnosti českého tenisu, každý rok na něm startují naše týmy.“UniCredit Czech Open
AGROFERT Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY MORAVIA STEEL
Olomouc
facebook Rekreační tenisOficiální partner
Bonver tenisové extraligy
Finálová skupina Prostějov

Hlavní partner projektu
Hledáme nové vítěze FC a DC

Oficiální partner klubu