MS do 14 let: Dívky čtvrté, chlapci desátí

18.08.2017 | Šestadvacáté mistrovství světa tenistů do 14 let, které v uplynulém týdnu hostil podevatenácté Prostějov, zná své mladé šampiony, mezi chlapci se radovali z triumfu Švýcaři, v dívčí kategorii vybojovaly titul Američanky. Českým barvám se více dařilo v kategorii dívek, kapitán Lubomír Štych měl v týmu Darju Viďmanovou (I. ČLTK), Kateřinu Mandelíkovou (TK AGROFERT Prostějov) a Lindu Fruhvirtovou (TK Sparta), prošel až mezi čtyři nejlepší týmy.

V semifinále Češky podlehly Ukrajině a v boji o třetí místo nestačily na Rusko. Kapitán Jiří Kulich vedl tým Adam Jurajda (TK AGROFERT Prostějov), Daniel Siniakov (TK Sparta Praha) a Lukáš Hauge (TK NERIDÉ), chlapci skončili v základní skupině třetí, takže na ně zbyl jen boj o deváté místo. V něm nakonec podlehli Peru a skončili na desátém místě.
Co říkal šampionátu šéf prostějovského tenisu Miroslav Černošek? „Juniorské mistrovství světa má velkou podporu v regionu, v našem městě, ale absolutně žádnou podporu státu, což mě u tak velké akce překvapuje. 189 týmů z 99 zemí bojovalo v kvalifikacích a do finále v Prostějově se dostalo nejlepších 16 chlapeckých a 16 dívčích družstev, to je přece grandiózní světový šampionát! Na druhé straně je třeba říct, že nám přispěla tenisová federace ITF a už tradičně velice vstřícně se staví k této akci ČTS a jeho prezident Ivo Kaderka. Už dlouho říkáme, že World Junior Tennis Final je i o budoucnosti českého tenisu, každý rok na něm startují naše týmy.“AGROFERT Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY MORAVIA STEEL
Olomouc
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu